سازمان تامین اجتماعی به انتشار خبری در خصوص خرید خدمت سربازی از سوی این سازمان واکنش نشان داد.

سربازی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سازمان تامین اجتماعی در پی انتشار یک خبر که شائبه‌ای در خصوص «خرید خدمت سربازی» ایجاد کرده بود، توضیح داد که سازمان تأمین اجتماعی متولی دریافت حق بیمه دوران سربازی نه خرید خدمت سربازی است.

اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در این خصوص اعلام کرد: احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه یکی از خدمات قابل ارائه به بیمه‌شدگان است که اخیراً تمامی مراحل آن به صورت الکترونیکی و در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tsmin.ir قابل انجام است.

خرید خدمت سربازی ارتباطی به ماموریت و مسئولیت‌های سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه‌گر اجتماعی نداشته و اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سوءبرداشت توضیحاتِ ارائه‌شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

در واقع، براساس این سوءبرداشت در مورد نحوه و چگونگی ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه، شائبه‌ای در مورد «خرید خدمت سربازی» ایجاد کرده است که سازمان تامین اجتماعی ضمن قدردانی از همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای طرح ثبت غیرحضوری درخواست احتساب ایام سربازی به عنوان سوابق بیمه‌ای، تاکید می کند تنها متولی و تصمیم‌گیرنده قانونی در مورد خدمت سربازی و چگونگی آن وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح است.

پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که از سال ۱۳۹۹ به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود. بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۳۴ هزار تومان به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنند.

کد خبر 617039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار