رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره خرید خدمت سربازی و همچنین طرح جریمه ریالی سربازی توضیح داد. 

سربازی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، در روزهای اخیر خبری درباره خرید سربازی به نقل از یکی از مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی منتشر شد که در آن شرایط خرید خدمت سربازی و حتی مبلغ مربوط به آن نیز اعلام شده بود. موضوعی که انتشار آن از سوی یک مسئول غیرمرتبط با حوزه سربازی عجیب به نظر می‌رسد.

این خبر در بسیاری از رسانه‌ها از جمله صداوسیما نیز با عنوان خبر خوش برای سربازان مورد بازنشر قرار گرفته و این شائبه را برای مشمولان سربازی ایجاد کرد که احتمال اجرای طرح خرید خدمت سربازی وجود دارد. به نظر می‌رسد که اشتباه در نحوه بیان یا تنظیم خبر منجر شده تا شیوه احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان «سابقه بیمه» تحت عنوان «خرید خدمت سربازی» اعلام شود.

امیر غلامرضا رحیمی‌پور، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، درباره خبر منتشرشده گفت: طبق قانونی که از مدت‌ها قبل هم وجود دارد، طول مدت خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه و جزو سنوات بیمه بازنشستگی افراد محسوب می‌شود و از این رو افراد متقاضی باید با پرداخت کسورات و حق بیمه این دو سال به شرکت بیمه که به قیمت روز انجام می‌شود، این دو سال را جزو سابقه خود لحاظ کنند.

وی ادامه داد: این موضوع مربوط به شرکت‌های بیمه است و هیچ ارتباطی با موضوع خرید خدمت سربازی که متاسفانه در برخی از خبرها نیز منتشر شده بود، ندارد. در این مورد همانطور که بارها نیز اعلام شده، ستاد کل نیروهای مسلح مخالف خرید خدمت سربازی و همچنین طرح جریمه ریالی سربازی است و چنین طرح‌هایی دیگر اجرا نخواهد شد.

رحیمی‌پور هرنوع خرید خدمت سربازی را خلاف عدالت دانست و افزود: اجرای چنین طرح‌هایی آثار و تبعات منفی زیادی در جامعه دارد و از این رو ستادکل نیروهای مسلح تصمیمی برای اجرای آن ندارد.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مرجع رسمی انتشار اخبار در حوزه سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح است، گفت: توصیه ما به مشمولان و خانواده‌هایشان این است که به اخبار منتشرشده از منابع غیرموثق یا هرآنچه تحت عنوان طرح، پیشنهاد و نظر شخصی افراد منتشر شده و فاقد ضمانت اجرا و وجاهت قانونی است توجه نکنند و به امید اجرای آن وارد غیبت از سربازی نشوند.
 

کد خبر 616526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار