رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم در صورت امکان در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند، اصول بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

کرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدمحمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با فوت ۱۸ مورد جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوتی‌های کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۳۵ نفر رسید.

او بیان کرد: با اضافه شدن هزار و ۴۶۵ مورد جدید کرونا در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۸۲ هزار و ۹۷۸ نفر رسید. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه ۸۹۲ بیمار حاد تنفسی و ۴۴۷ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

هاشمی‌ ادامه داد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

او گفت: تمامی موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از نوع جهش‌یافته انگلیسی و دلتا است.

هاشمی از وضع فوق بحرانی کرونا در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: پایین‌ترین میزان رعایت دستورالعمل‌ها در سطح کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان بیان کرد: کمبودی در داروهای ضد ویروس و تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی نداریم.
 

کد خبر 615967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار