معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری گفت: به دلیل کمبود دارویی که در مراکز درمانی دیگر وجود دارد، امکان دارد بیمارستان‌های دیگر بیماران را نپذیرند و برای همین با آدرس‌های مختلف از تهران به ما مراجعه می‌کنند.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، رضا محمدی معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری با اشاره به وضعیت مراجعان بیماران مبتلا به کرونا بیان کرد: این مدت شیوع کرونا روی گروه‌های سنی‌ تاثیر داشته و گروه سنی کمتر را هم درگیر کرده است. ابتلای فرد ۱۶ ساله و کوچک‌تر از آن را هم داشتیم، اما علائم بالینی این افراد کمتر از افراد با سن بیشتر بوده است.

وی ادامه داد: ورودی بیمارستان ما به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است. ما یک لاین را برای تزریق رمدسیویر سرپایی ایجاد کردیم که اوایل با روزی ۲۵ تا ۵۰ نفر مراجعه داشتیم، اما روزهای اخیر صبح تا ظهر ۲۵۰ نفر سرپایی فقط برای تزریق رمدسیویر داشتیم.

محمدی افزود: همچنین مراجعه‌های سرپایی در کلینیک هم ۴۰۰ نفر داشتیم، میانگین حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر هم گردش روزانه بستری داریم، الان ۴۰ نفر در آی‌سی‌یو هستند و همچنین ۶۰ بستری دیگر داریم. الان ۱۱۰ تخت هم اضافه کردیم و در کل بیماران بستری ما زیاد شده است.

از مناطق مختلف تهران به بیمارستان ما سرازیر می‌شوند

وی گفت: به دلیل کمبود دارویی که در مراکز درمانی دیگر وجود دارد، امکان دارد بیمارستان‌های دیگر این افراد را نپذیرند و برای همین با آدرس‌های مختلف از تهران به ما مراجعه می‌کنند.

محمدی ادامه داد: یعنی آدرس مراجعه‌کنندگان ما که جنوب تهران بود، به نقاط دیگر مثل نیاوران، تجریش، سعادت‌آباد و صادقیه تغییر کرده است. در صورتی که قبلا آدرس بیماران برای همین مناطق بود. افراد هم در مراکز دیگر یا معطل می‌شوند یا خدمت دریافت نمی‌کنند و به بیمارستان ما سرازیر می‌شوند.

تاثیر تجمعات در افزایش ابتلاها

معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهرری در پاسخ به این سوال که آیا تجمعات همچون مراسم مسلمیه‌ که در روزهای گذشته بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مجوز از ستاد کرونا برگزار شد، بر میزان ورودی‌های بیمارستان تاثیر داشته است، بیان کرد: در هر حال رعایت نکردن پروتکل در هر شرایط باعث ابتلا می‌شود. این موضوع در فروشگاه‌های بزرگ، صف ارزاق و... هم اتفاق می‌افتد، بنابراین وقتی چنین تجمعی شکل می‌گیرد بین یک هفته تا ۱۰ روز علائمش مشخص می‌شود و اگر تجمع بر ابتلا تاثیری هم داشته باشد فعلا نمی‌توان در مورد آن صحبت کرد.

محمدی گفت: چیزی که الان در بیمارستان در دست داریم، محصول عدم رعایت‌ها در دو هفته‌ قبل است و اگر روند واکسیناسیون تندتر انجام شود، امکان دارد ابتلا داشته باشیم اما در کاهش مرگ و میر اثر خواهد داشت.

وی افزود: در هر حال ما در تلاشیم تا بیشترین خدمات را به بیماران ارائه دهیم، اما گاهی بیمار و مراجعه‌کننده برای دریافت خدمات معطل می‌شود، عصبانی یا خسته می‌شود، ضمن عذرخواهی از آنها می‌خواهیم کمی صبوری کنند. چراکه قبلا به ۵۰ نفر خدمت می‌دادیم اما الان به ۲۵۰ تا ۵۰۰ نفر خدمت می‌دهیم.

محمدی گفت: در این رابطه حتی ۲، ۳ بار تغییر جا دادیم تا مردم در شرایط بهتری باشند اما با حجم بالای مراجعه روبه‌رو شدیم. ولی باز در تلاشیم تا خدمات را کامل به مراجعان تحویل دهیم.

کد خبر 616118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار