یکی از مهم‌ترین اصول سلامتی در فصل تابستان، هیدراته نگه داشتن بدن است و راه‌هایی نیز برای تامین آب بدن در این فصل وجود دارد.

nutrition

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انتخاب، یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای هیدراتاسیون، نوشیدن آب است، اما به جز نوشیدن آب روش‌های دیگری نیز برای تامین آب بدن وجود دارد.

البته، هیچ جایگزینی برای آب وجود ندارد و  توجه به این نکته نیز بسیار مهم  است که حداقل دو لیتر آب در روز را هدف بگیرید. با این حال، منابع آب دیگری وجود دارد که می‌تواند آب آشامیدنی را به روشی ثانویه تکمیل کند.

میوه بخورید

خوردن میوه راهی عالی برای افزایش مصرف آب است. میوه‌های زیادی وجود دارند که محتوای آب بالایی دارند. محتوای آب هندوانه به طور خاص ۹۲ ٪ است. دیگر گزینه‌های عالی آناناس، سیب، گلابی، خیار و توت فرنگی است. چرا برخی میوه‌های مختلف را خرد نکرده و برای یک دسر سالم و مرطوب، آن‌ها را کنار هم نریزید؟

سبزیجات بخورید

سبزیجات تازه نیز محتوای آب بالایی دارند. وقتی نوبت به آبرسانی سبزیجات می‌رسد، بهترین گزینه‌های شما، کاهو، کلم، فلفل دلمه‌ای، کدو و کرفس است. حتی می‌توانید سبزیجات را در غذاهایی مانند  ماکارونی یا پیتزا قرار دهید.

سوپ بخورید

به عنوان یک قاعده کلی، هرچه سوپ غلیظ‌تر باشد، میزان آب آن کمتر است. خوشبختانه، گزینه‌های سوپ رقیق و خوش طعم نیز پر تعدادند، از سوپ رشته فرنگی تا انواع سوپ‌های سبزیجات.

کد خبر 610653

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار