فرمانده انتظامی البرز از کشف ۵۰۲ دستگاه ماینر به ارزش ۱۲۰ میلیارد ریال از یک کارگاه در شهرستان نظرآباد استان البرز خبر داد.

دستگاه ماینر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی البرز در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر این که اشخاصی بدون مجوز قانونی اقدام به راه اندازی و استخراج ارز دیجیتال در نظرآباد ‏می‌کنند و از طرف دیگر قطعی‌های متوالی برق در سطح شهرستان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی نظرآباد قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: در بررسی‌های تخصصی ماموران مکان نگهداری دستگاه‌های ماینر و استخراج‌ ارز دیجیتال در یک کارگاه در شهرک صنعتی نظرآباد شناسایی و تیمی از ماموران به کارگاه مورد نظر اعزام و در بازرسی از آنجا ۵۰۲ دستگاه ماینر غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که بر اساس نظر کارشناسان، ارزش اموال کشف شده ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است گفت: در این رابطه مالک دستگاه‌های کشف شده دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سردار محمدیان در پایان با اشاره به نقش مخرب فعالیت غیرقانونی این گونه دستگاه‌ها در نظام اقتصادی کشور و شبکه توزیع و برق‌رسانی به دلیل مصرف بیش از اندازه برق، گفت: پلیس در برخورد با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال جدی است و در راستای وظایف قانونی، آمادگی کامل برای همکاری با نهادها و ارگان‌های ذیربط مخصوصاً اداره برق در خصوص شناسایی، توقیف ماینرها و جمع آوری مزارع غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین دریافت اطلاعات مردمی در این خصوص از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ را دارد.

کد خبر 610421

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار