وزیر راه و شهرسازی با تسلیت درگذشت ۲ نفر از خبرنگاران در سانحه واژگونی اتوبوس در استان آذربایجان غربی، با صدور دستوری ویژه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و کمیسیون ایمنی راه‌ها را مسئول بررسی حادثه رانندگی در نقده کرده تا موضوع را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهند.

وزیر راه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه با اشاره به اینکه طبق اطلاعات اولیه دریافتی ۲ خبرنگار خانم به نام های ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی از خبرنگاران پرتلاش، متعهد و دلسوز ایرنا و ایسنا در این حادثه جان باختند،  ضمن همدردی و تسلیت به جامعه خبری، همکاران این عزیزان در این خبرگزاری ها و خانواده های این عزیزان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومان این سانحه، دستور ویژه ای را برای بررسی علل سانحه  صادر کرد.

وزیر راه و شهرسازی دستور داد: کمیسیون‌های ماده‌های ۱۱ و ۱۲ آیین‌نامه اجرایی تبصره ۱ ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به سرعت تشکیل و گزارش مربوط در کمیسیون ایمنی راه‌ها مورد بررسی و دستورات لازم برای جلوگیری از وقوع سوانح مشابه، ابلاغ شود و در صورت هرگونه کاستی احتمالی با مقصران حادثه برخورد لازم صورت گیرد.

در حال حاضر تیم کارشناسی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در محل حادثه حاضر شده و مشغول بررسی کارشناسی ابعاد وقوع حادثه هستند.

روز گذشته بر اثر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در مسیر تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه، ۲ خبرنگار جوان به نام‌های ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی از خبرنگاران خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند. در این حادثه ۱۹ خبرنگار نیز مصدوم شدند که با بالگرد به بیمارستان‌های ارومیه و تبریز انتقال یافته‌اند و تحت مراقبت هستند.

به گزارش همشهری آنلاین، تا این لحظه هیچ مسئولی در سطح کشوری و استانی در پی واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران عذرخواهی نکرده است و همه مسئولان تنها به صدور پیام‌های تسلیت اکتفا کرده‌اند. تنها رئیس‌جمهور روحانی ضمن تسلیت این ضایعه، دستور داد ابعاد حادثه پیگیری شود. در این میان استاندار آذربایجان غربی گفته که «از این اتفاقات به صورت طبیعی زیاد رخ می‌دهد. وگرنه اتوبوس حامل خبرنگاران بی‌کیفیت و قراضه نبود.»

این در حالی است که خود خبرنگاران محیط زیست که با اتوبوس یادشده سفر کردند، عنوان کرده‌اند که اتوبوس بسیار بی‌کیفیت بوده و آنها در آغاز سفر حتی به شوخی به یکدیگر گفته بودند که «با این اتوبوس، اینها احتمالا قصد کشتن ما را دارند.» گذشته از این، راننده، خبرنگاران را از مسیری روستایی برده که طبق گزارش‌ها این مسیر استاندارد نیست و در این زمینه وزیر راه باید پاسخگو باشد.

از سوی دیگر باید پرسید چرا مسئولان ما در هر سطحی که قرار دارند، در پی وقوع اتفاقات ناگوار عذرخواهی نمی‌کنند و اصلا در شأن و وظیفه خود نمی‌دانند که با عذرخواهی، تسلای خاطر افراد جامعه و بازماندگان متوفیان شوند.

کد خبر 609839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار