سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع آتش‌سوزی یک ساختمان قدیمی در خیابان سعدی خبر داد.

آتش‌سوزی ـ خیابان سعدی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام کرد: ساعت ۸:۰۱ صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در ساختمانی در خیابان سعدی، ابتدای خیابان برادران قائدی به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد.

وی افزود: بلافاصله سه ایستگاه به همراه امکانات لازم از جمله نردبان الکترونیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی، تشک نجات به محل اعزام شدند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، آتش نشانان ظرف مدت ۴ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که این آتش سوزی در یک ساختمان دو طبقه اداری که متعلق به یکی از اتحادیه صنوف بوده است رخ داده است.

ملکی افزود: بخشی از طبقه همکف پارکینگ و بخشی دیگر به وسعت ۱۵۰ متر انبار مواد غذایی بوده است. همچنین یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و سه دستگاه موتور در این پارکینگ وجود داشت.

وی ادامه داد: زمانی که نیروها به محل رسیدند، آتش شعله‌ور بود و به خودروها و موتورسیکلت‌ها سرایت کرده بود و بخشی از طبقه بالایی را هم فرا گرفته بود.

به گفته ملکی، طبقه بالایی این ساختمان بخش اداری بوده که کارمندان در آن حضور داشته‌اند. یک واحد مسکونی هم در این ساختمان وجود داشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی بیان کرد: ۱۸ نفر در این وضعیت ناایمن که دود بسیار غلیظی هم به طبقات بالایی سرایت کرده بود، گرفتار شده بودند.

وی گفت: در ابتدا آتش‌نشانان با خاموش کردن آتش‌سوزی نفرات را به سطح پشت بام هدایت کردند و از آنجا با استفاده از نردبان هیدرولیکی همه افراد را به سلامت خارج کردند.

ملکی تصریح کرد: در حال حاضر مدت‌زمان زیادی از خاموشی آتش‌سوزی و عملیات لکه‌گیری سپری شده است و نیروها مشغول ایمن‌سازی محل هستند؛ همچنین تا دقایقی دیگر محل آتش‌سوزی به دست کارشناسان و مسئولان اتحادیه واگذار خواهد شد.

آتش‌سوزی در خیابان سعدی تهران | نجات ۱۸ نفر از میان دود و آتش


 

آتش‌سوزی در خیابان سعدی تهران | نجات ۱۸ نفر از میان دود و آتش

آتش‌سوزی در خیابان سعدی تهران | نجات ۱۸ نفر از میان دود و آتش

کد خبر 609667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار