عربستان سعودی پس از ۴ سال قطع ارتباط با قطر، سفیر جدید خود را به این کشور فرستاد.

سفیر عربستان در قطر

به گزارش هشمهری آنلاین، خبرگزاری مهر به نقل از النشره نوشت: عربستان سعودی سفیر جدید خود را به قطر فرستاد. این درحالی است که سعودیها از ۴ سال پیش روابط خود با قطر را قطع کرده بودند.

بر اساس این گزارش، «منصور بن خالد بن فرحان آل سعودی» سفیر عربستان سعودی در قطر امروز دوشنبه استوارنامه خود را تقدیم «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه این کشور کرد.

خبرگزاری رسمی قطر (قنا) ضمن تأیید خبر مذکور، اعلام کرد: وزیر خارجه قطر ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر جدید، بر لزوم ارتقای روابط دوجانبه و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

گفتنی است، عربستان و قطر در جریان اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در دی ماه گذشته توافق مصالحه با یکدیگر را به امضا رساندند. عربستان سعودی درحالی تَن به مصالحه با قطر داد که بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی از این اقدام سران ریاض به عنوان «آشتی اجباری» با دوحه یاد کردند.

با این حال، رسانه‌های وابسته به سعودی‌ها و در رأس آنها شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا نزد افکار عمومی از مصالحه سران آل سعود با مقامات دوحه به عنوان یک پیروزی و دستاورد بزرگ برای ریاض یاد کنند.

کد خبر 609255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار