رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: از چالش‌های اساسی دستگاه قضایی کردستان درخواست‌های متعدد انتقالی قضات به لحاظ نبود امکانات رفاهی و عوامل ایجاد انگیزه ماندگاری در استان کردستان است و می توان گفت که بیش از ۵۰ درصد از قضات استان کردستان متقاضی انتقالی هستند.

رییس کل دادگستری کردستان

حجت الاسلام سیدحسین حسینی در گفت و گو با همشهری آنلاین اظهار کرد: مبارزه با فساد و رانت‌خواری در استان کردستان با جدیت دنبال می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه قضات و کارکنان دستگاه قضایی به لحاظ مراجعه مکرر و متعدد مردمی به نوعی پناهگاه مردم هستند، افزود: حجم عظیمی از گرفتاری‌ها و مشکلات مردم به این ارگان‌ها ارجاع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کردستان افزود : بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی، خدمت‌رسانی و خدمت‌گزاری برای همه افراد، اقوام و مذاهب باید بصورت یکسان و به دور از هرگونه تبعیض انجام شود.

وی به حجم بالای کار و ورودی بالای پرونده‌ها به دادگستری اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی استان کردستان از لحاظ نیروی انسانی و امکانات رفاهی در سطح پایینی نسبت به دیگر استان‌های کشور قرار دارد و ضروری است تا نمایندگان مجلس در این باره چاره اندیشی کنند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان غیربومی بودن قضات شاغل را در استان را از مشکلات جدی دادگستری استان دانست و افزود: از چالش‌های اساسی دستگاه قضایی کردستان درخواست‌های متعدد انتقالی قضات به لحاظ نبود امکانات رفاهی و عوامل ایجاد انگیزه ماندگاری در استان کردستان است و می‌توان گفت که بیش از ۵۰ درصد از قضات استان کردستان متقاضی انتقالی هستند.

کد خبر 608118

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار