معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی مازندران گفت: هنوز حکمی از سوی دیوان عالی کشور مبنی بر پایان دادن به ادعای وقف جنگل‌های آق‌مشهد ساری ابلاغ نشده است.

جنگل هیرکانی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، انتشار خبر پایان وقف جنگل‌های آق‌مشهد ساری با رأی دیوان عالی کشور مبنی بر ملی بودن ۵ هزار و ۱۰۰ هکتار از جنگل‌ها و ۵۰۰ هکتار از مستثنیات این منطقه در فضای مجازی از روز گذشته توسط محمد داسمه حقوق‌دان و وکیل برجسته حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مورد توجه بسیاری از کاربران و فعالان حوزه محیط زیست قرار گرفته است.

اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد این موضوع هنوز به طور رسمی اعلام نشده و به گفته برخی مسئولان احتمالا در روزهای آتی حکم رسمی از سوی دیوان عالی کشور صادر و اعلام می‌شود.

معاون امور جنگل‌های اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری اظهار کرد: خبر منتشرشده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر پایان وقف در جنگل‌های آق‌مشهد ساری هنوز به طور رسمی تایید و اعلام نشده و من هم از طریق همین شبکه‌ها در جریان این موضوع قرار دارم.

فتح‌الله غفاری افزود: پیگیری‌های زیادی از سوی سازمان منابع طبیعی، فعالان محیط زیستی و مراجع قضایی برای به سرانجام رسیدن این پرونده و صدور حکم مد نظر انجام شده که همچنان ادامه دارد، اما هنوز حکمی رسمی در این زمینه صادر نشد.

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین پیگیری‌هایی که از طریق اداره کل داشتیم شنیده شده که قرار است چنین حکمی صادر شود. البته در فضای مجازی هم تقریبا عنوان شده قرار است این حکم صادر شد، اما با توجه به اینکه هنوز حکم یا ابلاغیه‌ای به دست ما نرسیده نمی‌توانیم قطعی بودن آن را تأیید کنیم. با این حال امیدواریم طی روزهای آینده این اتفاق بیفتد و شاهد پایان ماجرای جنگل‌های آق‌مشهد ساری و بازگشت رسمی آن به عرصه‌های ملی باشیم.

محمد داسمه، حقوق‌دان و وکیل برجسته حوزه محیط زیست و منابع طبیعی، بعدازظهر روز سه‌شنبه ۲۵ خرداد در صفحه توییتر خود نوشت: «خبری مبنی بر صدور رأی از دیوان عالی کشور علیه وقف جنگل‌های آق‌مشهد به دستم رسیده، در حال ارزیابی خبر هستم. در صورت صحت ۵۱۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی و جنگل و ۵۰۰ هکتار مستثنیات ملت از موقوفه بودن خارج شده.» او ساعاتی بعد در توییتی دیگر این موضوع را رسماً تایید کرد و نوشت که وقف در جنگل‌های آق‌مشهد ساری متوقف شده است.

حکم لغو وقف جنگل‌های آق‌مشهد ابلاغ رسمی نشد

کد خبر 608014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار