مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو از آزمایش یکی از برندهای کپسول لاغری و وجود ماده خطرناک مت‌آمفتامین (شیشه) در آن خبر داد.

کپسول لاغری گلوریا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمود مسیحا هاشمی مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: این اداره‌ کل نمونه‌هایی از یک کپسول قاچاق و تقلبی را که با ادعای فراورده گیاهی لاغری به نام «گلوریا» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به فروش می‌رسد، مورد بررسی و آزمایش قرار داده است. در ارزیابی‌های دقیق آزمایشگاهی مشخص شد این فراورده تقلبی حاوی ماده غیرمجاز و خطرناک مت‌آمفتامین (ماده مخدر شیشه) است که عوارض خطرناک و جبران‌ناپذیری دارد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: مت‌آمفتامین (شیشه) موجود در این محصول و همچنین تولیدات دست‌ساز برخی عطاری‌ها به صورت ترکیب با سایر فراورده‌های گیاهی به عنوان کاهش‌دهنده اشتها استفاده می‌شود. منابع مختلف غیرمجاز، این فراورده‌های تقلبی را تولید و به عنوان برند اروپایی در وب‌سایت‌های فروش اینترنتی، فضای مجازی و بعضی عطاری‌ها عرضه می‌کنند.

مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو بیان کرد: با توجه به نوع، شکل و محتویات داخل فراورده لاغری با عنوان «گلوریا» و پیگیری از اداره کل نظارت بر امور فراورده‌های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو مشخص شد این محصول فاقد مجوز است.

هاشمی ادامه داد: تمهیدات لازم با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط برای برخورد با متخلفان و جمع‌آوری این فراورده تقلبی و سایر ترکیبات مشابه صورت گرفته است.

این مسئول با تاکید بر لزوم توجه به برچسب اصالت روی محصولات سلامت‌محور هنگام خرید، گفت: استعلام سلامت فراورده از سامانه تیتک www.TTAC.IR و سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ امکان‌پذیر است و اطمینان از اصالت فراورده‌ها تنها با تطابق اطلاعات روی برچسب و پاسخ دریافتی از سامانه حاصل می‌شود.

کد خبر 607439

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha