رئیس جمهوری در جلسه هماهنگی ستاد اقتصادی دولت گفت: افزایش قیمت کالاها به‌ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و وزارت صمت موظف است با جدیت نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش قیمت آن‌ها اقدام کند.

روحانی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در دویست و سی ویکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از ارائه گزارش از وضعیت قیمت کالاهای اساسی و اقلام مصرفی و ضروری مردم و اقدامات انجام شده برای حفظ تعادل در قمیت از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر مصوبه دولت بر کنترل و جدیت درعدم افزایش قیمت‌ها تاکید کرد. 

وی ادامه داد: دولت صریحا تاکید و اعلام کرده است افزایش قیمت کالاها به‌ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است با جدیت و با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، (اصناف و تولید گنندگان) نسبت به کنترل قیمت‌ها و ممانعت از افزایش آن‌ها اقدام کند و مانع از فشار مضاعف به زندگی و معیشت مردم در شرایط کنونی اقتصادی شود. 

در ادامه این جلسه وضعیت عرضه و تقاضای رمز ارزها در اقتصاد ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بانک مرکزی گزارشی از وضعیت تولید وتبادل رمزارزها در اقتصاد ایران را ارایه کرد. 

رئیس جمهوری درباره فعالیت‌ها در حوزه ارز دیجیتال و رمز ارزها با تاکید بر ضرورت حفظ و حمایت از منافع ملی در این حوزه، گفت: امروزه برنامه هوشمندسازی اقتصاد یک الزام محیطی است و باید نسبت به الزامات حقوقی و فنی این موضوع با دقت و حساسیت عمل کرد و برای تدوین راهبرد پویا در این حوزه و نقش آن در اقتصاد کلان کشور اقدامات لازم انجام شود. 

روحانی با تاکید بر ضروری بودن آگاهی مردم در این حوزه و اجتناب از ورود غیرکارشناسانه در این حوزه با توجه به مخاطرات قابل توجه در حوزه مبادلات رمزارزها، تصریح کرد: باید برای قانونمند شدن فعالیت رمز ارزها و صیانت از سرمایه مردم در این حوزه هرچه زودتر چاره اندیشید و قوانین و دستورالعمل‌های لازم را وضع و ابلاغ کرد. 

رئیس جمهوری با اشاره به پدیده جدید رمز ارزها و اقتضائات و الزامات آن افزود: دستگاه‌های مسئول در حوزه بازار سرمایه با همکاری رسانه‌ها و فضای مجازی در زمینه اطلاع‌رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم نسبت به این پدیده و دستورالعمل‌ها و قوانین آن فعالیت موثر داشته باشند. 

روحانی خاطرنشان کرد: تولید رمزارز تا پایان شهریور ماه اکیدا ممنوع است و وزارت خانه‌های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو مسئول برخورد و قطع برق این مراکز هستند.

کد خبر 606129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 11
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شهروند IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  8 0
  مگر شما قدرت اجرایی اول مملکت نیستین. بجای اینقدر حرف وشعار یک اپسیلن هم عمل کنید. مردم زیر بار گرانی دارن خفه میشوند. اگه افزایش پذیرفتنی نیست خوب جلوش رو بگیرید. شماها آن بالا نشستین چه میکنین. هر روز یک جور گربه می رقصانید. اگه توانشو ندارید، اگه بلد نیستید، اگه تحت فشار هستید، لاقل اینقدر حرفها را تحویل مردم ندهید و سکوت کنید خیلی سنگین ترید.
 • AU ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  3 0
  تولید رمزارز تا پایان شهریور اکیدا ممنوع است گذشته از این که این موضوع در دایره قدرت شما نیست ، با این‌جملمه مهر تایید بر تولید در سطح وسیع این نوع ارز داشتید که تا کنون‌ انکار می‌شد .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار