عملیات اجرایی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید همدانی با بلوار کوهک فردا چهارشنبه دوازدهم خردادماه طی مراسمی با حضور جمعی از مدیران شهری آغاز خواهد شد.

تقاطع بزرگراه شهید همدانی

به گزارش همشهری آنلاین، علی پیوسته مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر با اعلام این خبر گفت:: احداث بزرگراه شهید همدانی طی سال های گذشته، سبب انسداد ترافیکی در دسترسی شمال به جنوب بلوار کوهک واقع در منطقه ۲۲ شهرداری تهران شده بود. بنابراین با توجه به وجود شهرک‌های متعدد مسکونی، مراکز نظامی، علمی، پژوهشی، تفریحی و ورزشی(ورزشگاه آزادی) در این محدوده، حجم بالای ترافیک در مبادی ورودی و خروجی غرب تهران و نیز درخواست شهروندان مبنی بر لزوم غیرهمسطح سازی تقاطع بزرگراه شهید همدانی با بلوار کوهک، کلنگ آغاز عملیات اجرایی این پروژه فردا به زمین خواهد خورد.

او با بیان آنکه تقاطع غیرهمسطح بلوار شهید همدانی با بلوار کوهک شامل یک مسیر زیرگذر به طول ۴۷۳متر در امتداد بلوار کوهک، یک مسیر راستگرد به طول ۳۸۰ متر جهت اتصال شمال بلوار کوهک به بزرگراه شهید همدانی و شهرک یاس، یک لوپ به طول ۲۷۰ متر جهت اتصال شمال بزرگراه آزادگان به شمال بلوار کوهک و شبکه‌ای جهت هدایت و جمع‌آوری آب های سطحی خواهد بود، یادآور شد: معارضان تاسیساتی پروژه شامل لوله آب، لوله گاز، فیبرنوری و تیرهای بتنی برق بوده و در عین حال ۲ باب ملک نیز به عنوان معارض ملکی احداث تقاطع شناسایی شده است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بزرگراه شهید حسین همدانی(ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم) در بخش حدفاصل تقاطع آزادراه آزادگان تا بزرگراه و جاده مخصوص تهران- کرج به همراه تونل شهدای غزه، مردادماه سال ۱۳۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت. از آن زمان تاکنون اقدامات مختلفی از قبیل اجرای مسیرهای کندرو و دسترسی های محلی، راستگردها و دیوارهای حائل باند شمال این بزرگراه با هدف تکمیل مجموعه عملکردهای ترافیکی در دستور کار سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بوده است.

کد خبر 604983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار