رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از قرنطینه شدن موقت ۶۰ نفر و پایش سلامت ۳۱۴ هزار و ۲۹۱ مسافر در مرزهای (هوایی، زمینی و دریایی) ایران به همت امدادگران و داوطلبان این نهاد خبر داد.

قرنطینه مسافران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر اظهار کرد: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، کنترل بهداشتی مسافران ورودی به کشور در ۱۵ پایگاه فعال مرز رسمی هوایی، زمینی و دریایی فعال در ۱۶ استان بر عهده جمعیت هلال احمر قرار گرفته و ۴۷۱ نفر از نیروهای آموزش‌دیده جمعیت هلال احمر از ۲۰ اسفند سال ۹۹ فعالیت خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی توضیح داد: در مدت یادشده ۱۵ هزار و ۷۵۱ نفر تست پی‌سی‌آر برای مسافران مشکوک به کرونا انجام شد که ۶۰ نفر در این مدت در قرنطینه موقت قرار گرفتند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۴۲ هزار و ۹۵ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران هلال احمر در ۱۵ پایگاه فعال مراقبت بهداشتی از شیوع کرونا در مرزهای رسمی کشور خبر داد و گفت: این طرح با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام فرآیند بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می‌شود و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

ولی پور ادامه داد: اکنون امدادگران و داوطلبان هلال احمر در مبادی ورودی در قالب گروه‌های سه‌نفره در مرزهای زمینی و گروه‌های پنج‌نفره در مرزهای هوایی مستقرند و از همه مسافرانی که وارد ایران می‌شوند، تست سریع کرونا می‌گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه‌های پیش‌بینی‌شده ارجاع می‌شوند.

کد خبر 602591

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها