سوشیل کومار، سرشناس‌ترین کشتی‌گیر کشور هند، به جرم قتل در حال تعقیب از سوی پلیس این کشور است.

سوشیل کومار

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از سایت کشتی هند، گفته شده سوشیل کومار که مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن و مدال طلای رقابت‌های جهانی ۲۰۱۰ مسکو و چندین دوره قهرمانی در رقابت‌های آسیایی را در کارنامه ورزشی خود دارد، در درگیری با یک کشتی‌گیر جوان ۲۳ ساله به نام ساگر دنکاد حضور داشته و کومار به همراه سایر همراهان خود قصد داشته این کشتی‌گیر را به دلیل بد دهنی ادب کند و در ادامه با ضرب گلوله وی را به قتل رسانده‌اند.

شاهدان این حادثه گفته‌اند که سوشیل و دوستانش این کشتی‌گیر را از خانه‌اش ربوده‌اند و به دنبال ادب کردن وی مقابل دیگر کشتی گیران بوده‌اند. پلیس در صحنه درگیری پنج وسیله نقلیه را مورد بازرسی قرار داده که در حین بازرسی یک اسلحه با دو خشاب پر و همچنین پنج فشنگ شلیک شده پیدا شده است. سوشیل کومار هم‌اکنون متواری و دائماً در حال تغییر مکان اقامت خود است.

فدراسیون هند در مورد این اتفاق سکوت خود را شکست و اعلام کرد: زمانی که سوشیل کومار در اوج قهرمانی خود بود کشتی هند را نیز به اوج رساند اما حالا که پلیس در پرونده قتل به دنبال این کشتی‌گیر است، همان قدر که تصویر این کشتی‌گیر آسیب‌دیده، تصویر این ورزش نیز آسیب دید. این اتفاق درست در زمانی رخ داده که کشتی هند توانسته با ۸ سهمیه المپیک بالاترین سهمیه المپیک خود در المپیک‌ها را کسب کند و کشتی‌گیران این کشور آماده حضور موفق در این بازی‌ها هستند.

کشور هند با مدال برنز این کشتی‌گیر در المپیک ۲۰۰۸ پکن به بی‌مدالی خود در میادین المپیک پس از ۵۶ سال پایان داد و پس از موفقیت این کشتی‌گیر کشتی‌گیران دیگری نیز توانستند نمایش موفقیت‌آمیزی از خود به جای بگذارند.

کد خبر 600630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار