سه کشتی‌گیر تیم ملی کشورمان با اقتدار قهرمان آسیا شدند.

کشتی

به گزارش همشهری‌آنلاین در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی بعد از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل ایشیگورو از ژاپن مبارزه کرد و ۱۰ بر صفر به برتری رسید تا راهی نیمه‌نهایی شود.

یزدانی در این مرحله به مصاف مصطفی العبیدی از عراق رفت با برتری ۱۰ بر صفر به فینال راه یافت.

قهرمان المپیک ریو در فینال در مصاف با پونیا از هند، ۱۰ بر صفر پیروز شد و مدال طلا را کسب کرد تا بدون از دست دادن امتیاز و با امتیاز کامل این عنوان را به دست آورد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، هم کامران قاسم‌پور در مصاف با سانجیت از هند ۱۰ بر صفر به برتری رسید و به نیمه‌نهایی صعود کرد. او در این مرحله با رستم شودیف، کشتی‌گیری از ازبکستان، مبارزه کرد و ۱۱ بر صفر پیروز شد تا دیگر فینالیست ایران باشد.

قاسم‌پور در فینال مقابل مونخباتار از مغولستان ۱۰ بر صفر به برتری رسید و طلا را کسب کرد.

علی شعبانی، دیگر کشتی‌گیر کشورمان، در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد. 

علیرضا سرلک، مصطفی حسین‌خانی و علی سوادکوهی در اوزان ۵۷، ۷۴ و ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره و مرتضی قیاسی و امین طاهری در اوزان ۶۵ و ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب ۸ مدال رنگارنگ و امتیاز ۱۷۹ تیمی، قهرمان پیکارهای کشتی سال ۲۰۲۱ آسیا شد.

سی و چهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان قهرمانی دست یافت.

در رده‌بندی تیمی نیز تیم ایران با کسب ۱۷۹ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و هند و قزاقستان به ترتیب با ۱۵۱ و ۱۴۹ امتیاز دوم و سوم شدند.

کد خبر 595894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار