نیمی از عرض معبر سواره‌رو خیابان شهرداری حد فاصل میدان تجریش تا میدان قدس با اجرای طرح خیابان کامل به پیاده‌راه تبدیل می‌شود.

تجریش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، شهردار منطقه یک در این باره گفت: یکی از طرح‌های اجرایی در پیوند با طرح میدانگاه صالحیه (ع)، پیاده راه سازی و یکطرفه کردن خیابان شهرداری حد فاصل میدان تجریش تا میدان قدس و استفاده از ظرفیت خیابان حمید در شمال بیمارستان شهدای تجریش به عنوان مسیر حرکتی محور شرق به غرب است.

او ادامه داد: بر این اساس، ٥٠ درصد عرض معبر عبوری و سواره خیابان شهرداری به یک مسیر دوچرخه و عبور اتوبوس اختصاص می‌یابد و مابقی به فضای شهری و پیاده راه اضافه خواهد شد.

موسوی افزود: میدان تجریش و خیابان شهرداری با توجه به سابقه تاریخی و نقشی که این میدان به عهده دارد یکی از نقاط بسیار مهم شهر تهران است که با توجه به امامزاده صالح (ع)، بیمارستان شهدای تجریش، بازار قدیم و مجتمع‌های تجاری و…، نقطه بسیار مهمی جهت تبادل سفرهای مذهبی، درمانی، گردشگری، طبیعی و…، به شمار می‌آید بر همین اساس نیاز به یک طرح ساماندهی مد نظر قرار گرفت.

شهردار منطقه یک افزود: برای اجرای این طرح از یک‌سال پیش جلسات متعددی با پلیس راهور، سازمان ترافیک و معاونت ترافیک شهرداری تهران، مشاورین فعال در حوزه‌ی حمل و نقل و ترافیک برگزار و همه جنبه‌ها و دغدغه‌های مردم مورد بررسی قرار گرفت. همچنین  راه‌های مختلف پیشنهاد و بهترین آیتم و طرح، نهایی و مورد تصویب و تأیید تمام مسئولین ذی ربط و دست اندرکاران این موضوع قرار گرفت.

موسوی گفت: پایانه تجریش محل ایجاد آلودگی‌ها و برهم خوردن نظام پیاده آن مسیر شده بود و ما نمی‌توانستیم از این عرصه به نحو احسن استفاده کنیم و ورودیه امامزاده و بازار به یک گره‌ی ترافیکی و یک بهم ریختگی در سیما و منظر شهری تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: جمع آوری پایانه اتفاقی در جهت رفع معضلات شهری این محدوده بود و اکنون توقف اتوبوس را در حاشیه میدان تجریش نخواهیم داشت و اتوبوس، مسافر را فقط پیاده و سوار می‌کند و بلافاصله ادامه مسیر می‌دهد.

کد خبر 599492

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی