انجمن قلب آمریکا اعلام کرد اگر تغییرات سبک زندگی فشار خون اندکی بالای بیماری را در طول شش ماه پایین نیاورد، پزشکان باید تجویز داروی ضد فشار خون را در نظر بگیرند.

BP

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از وب‌ام‌دی این توصیه برای افراد مبتلا به فشار خون بالای مرحله اول (یعنی فشار خون ۱۳۰ تا ۱۳۹ روی ۸۰ تا ۸۹ میلی‌متر جیوه) است که خطر دچار شدنشان به حمله قلبی یا سکته مغزی در طول ۱۰ سال پایین یعنی کمتر از ۱۰ درصد است.

انجمن قلب آمریکا و انجمن متخصصان قلب آمریکا در بیانیه قبلی‌شان در سال ۲۰۱۷ به افراد فشار خون بالای مرحله اول فقط توصیه کرده بودند که تغییرات سالم سبک زندگی انجام دهند و شش ماه بعد دوباره فشار خونشان را چک کنند.

در دستورالعمل سال ۲۰۱۷ توصیه‌ای به درمان دارویی بیمارانی که فشارخون‌شان پس از شش ماه تغییرات سبک زندگی به زیر ۱۳۰ میلی‌متر جیوه پایین نیامده بود و خطر کوتاه‌مدت دچارشدنشان به بیماری قلبی کم بود، نشده بود.

با این دستورالعمل جدید تکلیف این گروه بیماران روشن می‌شود.

بسیاری از بیماران دچار فشار خون بالای مرحله افراد کمتر از ۴۰ سال هستند.

تغییرات سالم سبک زندگی برای کاهش فشار خون شامل کاهش یا کنترل وزن، ورزش منظم، محدود کردن مصرف نمک، افزایش مصرف پتاسیم، سیگار نکشیدن و محدود کردن مصرف الکل است. همچنین روی آوردن به رژیم غذایی DASH شامل خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی به همراه لبنیات کم‌چربی و کاستن از مصرف کل چربی و چربی اشباع‌شده  توصیه شده است.

نکته بعدی این است که این بیماران به طور مرتب فشار خونشان را چک کنند. اگر فشار خون میانگین سیستولی یا حداکثر آنها به کمتر از ۱۳۰ میلی‌متر جیوه نرسد، زمان مشورت با پزشکی و برداشتن گام‌های بعدی از جمله مصرف احتمالی داروهای ضد فشار خون رسیده است

کد خبر 598187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار