در حالی که فقط ۱۰۰ روز تا آغاز بازی‌های المپیک توکیو باقی مانده، کشور ژاپن درگیر موج چهارم کرونا است.

المپیک توکیو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از سی‌ان‌ان، در حالی که فقط ۱۰۰ روز تا زمانبندی اعلام‌شده برای آغاز بازی‌های المپیک ژاپن باقی مانده است، ورزشکاران از چگونگی مدیریت این کشور بر شیوع کرونا مطلع نیستند.

باربارا هولتوس، مدیر انستیتو مطالعات ژاپن دانشگاه سوفیای آلمان در توکیو، گفت: «آنها در مورد واکسن صحبت نمی‌کنند، حتی در مورد آزمایش ورزشکاران نیز صحبتی نیست.»

این بازی‌ها سال گذشته به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده بود و همچنان نیز با ابهاماتی در مورد چگونگی برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی در توکیو درگیر است.

مسئله اصلی این است که داوطلبان، ورزشکاران، مقامات و مردم ژاپن از کووید-۱۹ در امان نگه داشته شوند؛ اما نگرانی‌های زیادی در مورد ظهور موج چهارم کرونا در این کشور وجود دارد.

آمار مبتلایان ژاپن روز شنبه  از پانصدهزار نفر رد شد و برخی استان‌ها با رشد عفونت‌های روزانه، محدودیت‌های کرونایی خود را مجدداً افزایش دادند. هیداکی اوکا، استاد دانشگاه پزشکی سایتاما، گفت توکیو ممکن است نتواند آخرین موج همه‌گیری را تا قبل از شروع بازی‌ها در ۲۳ ژوئیه مهار کند.

در حالی که نخست‌وزیر، یوشیهیده سوگا، روز دوشنبه بر تعهد خود برای تأمین ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تا پایان ماه ژوئن تاکید کرد، تاکنون فقط حدود ۱.۱ میلیون نفر از جمعیت ۱۲۶ میلیون نفری این کشور واکسینه شده‌اند؛ کمتر از یک درصد جمعیت. هولتوس گفت حضور در این بازی‌ها به عنوان فرصتی تکرارنشدنی در زندگی هر فرد بود «اما اکنون این یک تجربه واقعا خطرناک است.»

تنها موردی که به طور رسمی اعلام شده این است که به هر شرکت‌کننده دو عدد ماسک و یک قوطی کوچک مایع ضدعفونی‌کننده داده خواهد شد.

در بیانیه ارسالی کمیته المپیک ژاپن به CNN، برگزارکنندگان توکیو ۲۰۲۰ گفتند آنها در حال آماده‌سازی «بازی‌های ایمن، بدون فرض وجود واکسن» هستند. از طرف دیگر، ابراز امیدواری کردند که واکسن‌ به درستی در داخل و خارج از کشور تجویز شود و بنابراین عفونت به طور کلی کاهش یابد.

در یک نظرسنجی که سال گذشته برگزار شد بیش از ۸۰ درصد ساکنان توکیو اعلام کردند نمی‌خواهند بازی‌ها امسال برگزار شود. برگزاری این مسابقات که سال گذشته لغو شد، بارها با چالش‌های اساسی روبه‌رو شده است و باید دید آیا ژاپن با توجه به انتخابات پاییزی خود، موفق به برگزاری استاندارد این رویداد بزرگ در مردادماه خواهد شد؟

کد خبر 594994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار