کشورهای زیادی ساعات منع رفت‌وآمد را بر اساس شرایط خود و به دلیل شیوع کرونا تنظیم کرده و برای تضمین اجرای آن جریمه‌هایی در نظر گرفته‌اند اما کشور فیلیپین در این زمینه عملکردی خبرساز داشته است

فیلیپین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، یک جوان فیلیپینی پس از اجبار به انجام ۳۰۰ حرکت اسکات به عنوان جریمه نقض مقررات منع رفت و آمد در دوران همه‌گیری کرونا، جان خود را از دست داد. گفته می‌شود این مرد ۲۸ ساله توسط مأموران حفاظتی یک روستا و پس از ممنوعیت رفت‌وآمد دستگیر شده است.

دارن مانائوگ پئاراندوندو که پس از ساعت ۶ عصر و در حال خرید آب آشامیدنی گرفتار شد، بر خلاف قانون منع رفت و آمد کرونا در شهر ژنرال تریاس، از منزل خارج شده بود. این شهر در منطقه‌ای با وضعیت قرنطینه شدید واقع شده و ممنوعیت رفت‌وآمد از ساعت ۶ عصر تا ۵ صبح برقرار است.

ماموران حفاظتی او و یک فرد دستگیر شده دیگر را به میدان شهر و مقابل سالن شهرداری آوردند و به آنها گفته شد که باید ۱۰۰ بار حرکتی شبیه اسکات (یا اسکوات، حرکتی قدرتی که عضلات پا و نواحی اطراف آن را به شدت درگیر می‌کند) را انجام دهند.

قرار شده بود اگر این دو مرد هماهنگ نباشند مجبور به تکرار تمرینات شوند که در نهایت مجبور به تکرار تمرین شدند و دارن چند بار زمین خورد؛ فردای آن روز، ساعت ۸ صبح بود که مرد جوان در حالیکه بدون کمک قادر به حرکت نبود به خانه برگشت؛

مدتی نگذشت که شروع به تشنج کرد و قلبش ایستاد و حتی بعد از عملیات احیا نیز به زندگی برنگشت و حدود ساعت ۱۰ شب درگذشت. این حادثه را نامزد و برادر دارن در فیس‌بوک منتشر کردند.

رئیس پلیس شهر در واکنش به اعتراض شهروندان گفت که چنین مجازاتی برای افرادی که محدودیت‌های کووید را نقض می‌کنند وجود ندارد. شهردار هم در بیانیه‌ای فیس‌بوکی تأکید کرد که تحقیقات در حال انجام است.

دولت فیلیپین دوشنبه و  پس از شدت گرفتن عفونت ویروس کرونا در بسیاری از مناطق قرنطینه را تمدید و تشدید کرده است؛ این کشور بیش از ۷۹۵،۰۰۰ مورد ابتلا و ۱۳،۴۲۵ مرگ را تا کنون گزارش کرده است که بالاترین میزان در جنوب شرقی آسیا و پس از اندونزی است.

کد خبر 593258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی