وزیر کشور صبح امروز (یکشنبه) دستور شروع نام‌نویسی انتخابات اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کرد.

ثبت نام انتخابات

به گزارش همشهری‌آنلاین  عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در ابلاغیه‌ای به فرمانداران «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» دستور شروع انتخابات اولین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را صادر کرد.

از بین این ۶ حوزه، فاطمه رهبر، عیسی جعفرزاده و محمدعلی رمضانی دستک منتخبان و نمایندگان تهران، بهار و کبودرآهنگ و آستانه اشرفیه به علت ابتلا به کرونا درگذشتند، منتخب حوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون بود که اعتبارنامه او رد شد، سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش بعد از راهیابی به مجلس به علت جعل مدرک رد صلاحیت شد، و انتخابات دور دوم میانه هم به علت رد صلاحیت نماینده راه یافته به دور دوم لغو شد.

 در این ابلاغیه خطاب به فرمانداران «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» آمده است: ضروری است نسبت به تشکیل هیات‌های اجرایی از روز یکشنبه، مورخ ۸ فروردین ۱۴۰۰، به مدت شش روز و انجام سایر برنامه های انتخابات مذکور طبق برنامه زمانبندی ابلاغی و در مهلت‌های قانونی مقرر اقدام و وصول این بخشنامه را مطابق فرم شماره (۶) از طریق سامانه جامع انتخابات به ستاد انتخابات کشور اعلام نمایند.

در ابلاغیه وزیر کشور همچنین اشاره شده است: با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی انتخابات مورد نظر ستاد ملی مدیریت کرونا و بر اساس توافق سه‌جانبه ستاد انتخابات کشور و هیات‌های مرکزی نظارت موضوع نامه شماره ۱۹۴۳۲۲ مورخ سوم اسفندماه ۱۳۹۹ انتخاب معتمدین هیات‌های اجرایی مطابق با مفاد نامه شماره ۲۰۴۸۳۱ مورخ ۱۶ اسفندماه ۱۳۹۹ انجام پذیرد.

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات اولین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح امروز یکشنبه، ۸ فروردین۱۴۰۰، آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ روز شنبه، تاریخ ۱۴/فروردین/۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) ادامه خواهد داشت.

کد خبر 592110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار