سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران علت وقوع حادثه انفجار نارنجک را در یک مغازه در خیابان نبرد جنوبی اعلام کرد.

چهارشنبه سوری ـ انفجار در نبرد جنوبی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: ساعت ١١:۵۴ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه انفجار در یک مغازه در خیابان نبرد جنوبی خیابان اقاجانلو به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله ایستگاه ٢۴ در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسید.

وی گفت: آتش‌نشانان با حضور در محل مشاهده کردند حادثه در یک ساختمان دو طبقه مسکونی که یک طبقه همکف نیز دارد رخ داده است. در طبقه همکف این ساختمان یک مغازه ١٠ متری وجود داشت که در زمینه عرضه مواد دخانی فعالیت می کرد و یک زیرزمین هم داشت که آرایشگاه بود.

ملکی افزود: انفجاری که در مغازه فروش دخانیات رخ داده بود، موجب شکسته شدن شیشه و پنجره‌های این ساختمان‌ها شده بود اما خوشبختانه این حادثه موجب آتش‌سوزی نشده بود و در حد همان انفجار بود. دو مرد جوانی که در این محل حضور داشتند از ناحیه چشم دچار آسیب شده بودند. متاسفانه یکی از آن‌ها از ناحیه هر دو چشم آسیب شدیدی دیده بود که امیدواریم وضعیتش بحرانی نباشد.

عکس | انفجار نارنجک دست‌ساز در مغازه‌ای در شرق پایتخت

ملکی گفت: یک دستگاه خودرو جک شاسی بلند و یک دستگاه خودرو ٢٠۶ در مقابل مغازه پارک شده بودند که خسارت‌هایی نیز به هر دوی آن‌ها وارد شده بود. طبق بررسی کارشناس و فرمانده آتش‌نشانی که با توجه به مشاهدات و آثار به جا مانده در محل حادثه از آثار مواد شیمیایی به جا مانده از تولید نارنجک‌های دست‌ساز صورت گرفت، نشان داد در این محل اقدام به تولید و استفاده مواد ترقه‌های دست‌ساز می‌شده که انفجار آن‌ها باعث این حادثه شده است.

کد خبر 591076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار