رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: سال گذشته تا این تاریخ ۶ قطع عضو داشتیم. در حالی که امسال تا امروز ٢٠ مورد قطع عضو گزارش شده است. همچنین سال گذشته تا ۲۰ اسفند ۱۵ نفر دچار سوختگی شده بودند اما امسال در مدت مشابه ۵۴ نفر دچار سوختگی شده‌اند.

چهارشنبه سوري

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور، امروز در نشست خبری ویدئوکنفرانس گفت: بیشترین مصدومان چهارشنبه‌سوری امسال تا این لحظه مربوط به تهران و کمترین مربوط به لرستان است و این نشان می‌دهد در تهران بیشتر برای این کار آماده می‌شوند.

تهران در صدر آمار مصدومان چهارشنبه‌سوری | افزایش ۳برابری آسیب‌ها نسبت به سال ۹۸ | ۳۴ نفر از ناحیه چشم آسیب دیدند

او اظهار کرد: به جرأت می‌توان گفت که سال بسیار سختی هم به نظام سلامت گذشت. فداکاری، جانفشانی و خلاقیت هایی که در اورژانس کشور انجام شد بی نظیر بود و امیدواریم با ادامه خدمات موفق شویم.

کولیوند گفت: ذات کار اورژانس نجات جان مردم است و نه تنها در شرایط خاص نقش‌آفرینی‌های بسیاری داشتیم، بلکه سعی کردیم با تمام توان به سمت این اهداف پیش رویم. 

وی ادامه داد: چه در حوادثی که در سال‌های گذشته پیش آمد و چه در کرونا نقش آفرینی کردیم و یکی از نقش آفرینی‌های دیگر اقدام بسیجی واری است که امروز عزیزان ما در خدمت عزیزان سازمان انتقال خون هستند. 

رئیس سازمان اورژانس کشور اظهارکرد: امروز یکی از چالش‌های اصلی ما تأمین خون و فرآورده‌های خونی است و همه همکاران من در سراسر کشور مطمئنا زندگی بسیاری را اهدا می کنند. همکاران این اقدام خداپسندانه را انجام خواهند داد. 

کولیوند گفت: در این مسیر کرونا تا به امروز ١٠ نفر از همکارانمان شهید شدند و تعداد قابل توجهی مبتلا شده و بهبود پیدا کردند. کمترین استراحت و مرخصی را همکاران اورژانس پیش بیمارستانی داشتند؛ اما خستگی را خسته کردند. هیچگاه ندیدم یکی از همکاران برای بنده پیام بفرستد که من خسته شدم که ماحصل آن نیز رضایتمندی مردم بوده است.

وی  گفت: در شرایط شیوع بیماری کرونا اهدای خون آسیبی به افراد نمی رساند، بنابراین می خواهیم مردمی که توانش را دارند در این پویش شرکت کنند و هر یک از مردم به این پویش کمک کنند به جان هموطنانشان کمک خواهند کرد.

کولیوند در خصوص لزوم اطلاع‌رسانی و آموزش در خصوص چهارشنبه‌سوری نیز گفت: از سال های قبل در مدارس و مساجد حضور پیدا کردیم و همراه تکنسین‌ها و برخی از مصدومان سال های گذشته در خصوص آموزش و اطلاع رسانی اقدام می کردیم تا از این واقعه بد خلاص شویم. 

وی ادامه داد: سال ٩٧ خیلی موفق شدیم و سال ٩٨ که همزمان شد با شیوع ویروس کرونا شد. مردم عزیز خیلی رعایت کردند. اما امسال زمانی که با سال گذشته مقایسه می کنیم آمار خوبی نداریم. مصدومانی که در این رابطه دچار عوارض می شوند را رصد می کنیم. سال گذشته تا به امروز ۵٠ نفر آسیب‌دیده داشتیم اما امسال تا به حال ١۴۴ نفر مصدوم داریم. 

رئیس اورژانس کشور افزود: سال گذشته تا تاریخ فعلی ۶ قطع عضو داشتیم. این در حالی است که در سال جاری تا به امروز  ٢٠ مورد قطع عضو گزارش شده است. همچنین سال گذشته تا زمان فعلی ۱۵ نفر دچار سوختگی شده بودند اما امسال در مدت مشابه ۵۴ نفر دچار سوختگی شده‌اند. از طرفی ۳۴ نفر نیز از ناحیه چشم آسیب دیده‌اند و بیشتر آسیب‌دیدگان هم بین سنین ۶ تا ۱۸ سال هستند.. 

وی افزود: مطمئنا کمک مردم در این زمینه موفقیت ما را حاصل می کند. زمانی که نوجوانی را می بینیم که دچار حادثه شده غمگین می شویم. افرادی که دچار آسیب چشمی و سوختگی می شوند ظاهرشان هم دچار آسیبی می شود که تا سال ها همراهشان خواهد بود.

کولیوند در خصوص طرح سلامت نوروزی نیز گفت: برنامه ریزی دقیقی برای حضور همه متخصصان در ایام تعطیل و غیر تعطیل در بیمارستان ها و مراکز درمانی انجام شده است. از همه مراکز درمانی خواسته شده و برنامه ریزی کردیم که بخش های آن فعال باشند. در نتیجه دغدغه ای در خصوص حضور پزشکان نداریم و این اتفاق قوی‌تر از سال گذشته انجام خواهد شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تامین دارو و تجهیزات با کمک سازمان غذا و دارو انجام شده است. نظارت های بهداشتی بر مراکزی که باید نظارت شوند نیز جدی تر از سال گذشته صورت گرفتع به خصوص اینکه با ویروس جهش یافته وحشی‌تری روبه‌رو هستیم. بازرس های افتخاری را در این مسیر داریم و همه همکاران بازرسی و ارزیابی در این خصوص فعال هستند.

وی گفت: ستاد هدایت عملیات ٢۴ ساعته فعال است و خواهش ما این است که مسافرت های غیر ضرور تعطیل شود گرچه که مردم نگرانی های خاص خود را دارند. با تمام توان در طرح سلامت نوروزی نیز در کنار مردم هستیم. 

کولیوند در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در دوران نوروز نیز اظهار کرد: در این خصوص هم‌اندیشی مجددی با سازمان بسیج داشتیم و قوی‌تر از پیش فرمان‌های جدیدی صادر شده است. 

کد خبر 589924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار