پیروز حناچی شهردار تهران و سفرای کشورهای خارجی، صبح امروز دوشنبه، تعدادی نهال زیتون به نشانه صلح و دوستی، در اراضی عباس‌آباد کاشتند.

كاشت نهال توسط حناچي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین کاشت درخت صلح و دوستی به مناسبت هفته منابع طبیعی، با اشاره به ضرورت اجرای کامل حاکمیت انضباط شهری در پایتخت، گفت: یکی از مصادیق این امر این است که در دوره جدید مدیریت شهری، پروژه‌ای افتتاح نمی‌شود مگر اینکه برای تمامی اقشار جامعه مناسب‌سازی شده باشد.

شهردار تهران با اشاره به اولویت هوشمندسازی تهران در اجرای برنامه‌های شهری، گفت: امکان هوشمند شدن شهر در شرایط کرونایی به صورت یک اقدام واجب درآمده است. این فرآیند هم اکنون در شهرداری به عنوان یک مگاپروژه تعقیب می‌شود.

به گفته شهردار تهران، کرونا هوشمندسازی را یک الزام کرد. در همین زمینه در حال حاضر سایت «تهران من» بیش از ۳ میلیون کاربر دارد.

حناچی، یکی از سیاست‌های مدیریت شهری را توسعه فضای سبز در تهران دانست و گفت: تمام تلاش‌مان کاهش حداکثری میزان آلاینده‌ها و فراهم کردن امکان تنفس راحت‌تر شهروندان در پایتخت است.

او، یکی از این سیاست‌ها را توسعه کمربند فضای سبز تهران معرفی و خاطرنشان کرد: از این طریق همچنین کنترل فیزیکی کلان‌شهر تهران تعقیب می‌شود. در داخل شهر نیز فضای سبز در مقیاس محلات پیگیری می‌شود. در همین زمینه شهرداری تهران برای کمترین تاثیر مخرب در منابع طبیعی و محیط زیست، بخش عمده‌ای از این فضای سبز را با پساب محلات مجاور و تصفیه‌خانه‌های محلی آبیاری می‌کند.

شهردار تهران در حاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران، آلودگی و ترافیک را دو عارضه در همه کلانشهرهای دنیا دانست و گفت: برای حل این دو معضل، هیچ راهکاری جز توسعه حمل‌ونقل عمومی وجود ندارد.

حناچی به تپه‌های عباس‌آباد هم اشاره کرد و توضیح داد: تهدیداتی که قبلا درباره تپه‌های عباس وجود داشت، به حداقل رسیده است و با دستوری که مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۸ دادند و پیرو آن، طرحی که در شورای عالی معماری و شهرسازی و همینطور در کمیسیون ماده ۵ هم مصوب شد، تکلیف اراضی عباس‌آباد مشخص است. در واقع این فضا، فضای باز، فرهنگی و سبز است و سبز خواهد ماند.

حناچی درباره لغو مصوبه برج‌باغ‌ها هم گفت: بسیاری از برج‌باغ‌هایی که در پهنه R یعنی پهنه مسکونی و قابل ساخت‌وساز بودند، هم اکنون به پارک‌های عمومی در اختیار مردم تبدیل شدند.

به گفته او، در انجام این ماموریت بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شهرداری همکاری و مشارکت کردند. در واقع این سیاست، به عنوان سیاست جدید در شهرداری تهران دنبال می‌شود و دستورات لازم هم برای حفظ خاک، فضای سبز و باغات داده شده است.

در انتهای این مراسم، نهال‌های زیتون با حضور سفرا در اراضی عباس‌آباد و به نشانه صلح و دوستی کاشته شد.

کد خبر 589503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار