معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان گفت: ۸ طرح آبخیزداری و آبخوان‌داری به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته منابع طبیعی در استان به بهره‌برداری ‌رسید.

آبخیزداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فرهاد عبدالشاه اظهار کرد: اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری نقش مهمی در افزایش پوشش گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک، کاهش خسارت سیلاب، کاهش فرونشست زمین و تقویت سفره آب‌های زیرزمینی دارد.

وی اضافه کرد: اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان‌داری مقرون به صرفه و دارای توجیه اقتصادی است، چرا که در مواقع بحران با کمترین هزینه تا حد زیادی از خسارت‌های جانی و مالی پیشگیری می‌کند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان ادامه داد: در هر شهرستان استان سمنان یک طرح آبخیزداری به مناسبت هفته منابع طبیعی به بهره‌برداری رسید تا مردم سراسر استان از مزایای اجرای این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

عبدالشاه بیان کرد: ساخت بند خاکی و بند سنگ و ملات از جمله عملیات آبخیزداری محسوب می‌شود و به طور مثال در سمنان بند سنگ و ملات با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و حجم ۴ هزار مترمکعب به مناسبت هفته منابع طبیعی افتتاح شد.

کد خبر 589163

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار