شهرداری تهران در هفته منابع طبیعی (۱۶ تا ۲۲ اسفند) در نقاط مختلف تهران با حضور مقامات کشور از جمله معاون اول رئیس جمهوری، شهردار تهران، وزیر امور خارجه، سفرا، اعضای شورای شهر و ... درختکاری می‌کند.

درختکاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، فردا یکشنبه ۱۷ اسفند ماه، پروژه ۱۰۰۰ هکتاری جنگل‌کاری در قالب توسعه طرح کمربندی سبز پیرامون تهران (اراضی واقع در غرب بوستان جنگلی تلو) افتتاح خواهد شد.  این برنامه با عنوان روز «درخت آفرینش» با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیسجمهور، پیروز حناچی، شهردار تهران و خانواده شهدا برگزار می‌شود.

دوشنبه ۱۸ اسفند نیز روز «درخت دوستی» است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و برخی سفرای کشورها و دفاتر کارگزاری‌های سازمان ملل متحد و برخی از انجمن‌های دوستی سایر کشورها با حضور شهردار تهران در اراضی عباس‌آباد درختکاری خواهند کردند.

«درخت و محیط زیست» عنوان روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند است که عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس‌جمهور، شهردار تهران و اعضای شورای شهر در بوستان طبیعت پردیسان درختکاری خواهند کرد.

«درخت میثاق» نیز درختی است که اعضای شورای شهر و خانواده معزز شهدا در این هفته در بهشت زهرای تهران خواهند کاشت. چهارمین روز از هفته، چهارشنبه ۲۰ اسفند، طبیعت با «درخت فرهنگ» نامگذاری شده که نماینده وزارت ارشاد، اصحاب رسانه و فرهنگ در بوستان فدک درختکاری می‌کنند.

بوستان پردیس بانوان، روز پنجشنبه ۲۱ اسفند ماه شاهد حضور اعضای زن شورای اسلامی شهر و امور بانوان شهرداری خواهد بود که قرار است به مناسبت روز «درخت خانواده» در بوستان پردیس بانوان درخت بکارند.

آخرین روز از هفته طبیعت، جمعه ۲۲ اسفند، قرار است «درخت زندگی» در قالب فاز چهارم احیا و ساماندهی درختان چنار خیابان ولیعصر (عج) در این خیابان نرسیده به خیابان توانیر با حضور شهردار تهران و اعضای شورای شهر کاشته شود.

کد خبر 589095

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha