«ورود بهار» مجموعه آثار جدید دیوید هاکنی است که در آکادمی سلطنتی هنر لندن به نمایش درمی‌آید.

دیوید هاکنی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هنرآنلاین، دیوید هاکنی، نقاش و هنرمند بریتانیایی با مجموعه‌ای از آثار خود به آکادمی سلطنتی هنر لندن بازگشته است. در  دوره شیوع ویروس کرونا، دیوید هاکنی ۱۱۶ اثر جدید از جریان بهار روی آیپد خود در ستایش طبیعت کشیده و پس از رنگ‌آمیزی روی کاغذ چاپ کرده است.

هاکنی گفته است: «کار کردن روی آیپد نیاز به توانایی طراحی و نقاشی دارد. هر اثر  که بسیار بزرگ‌تر از صفحه‌ای که در آن طراحی شده است چاپ شده، به شما امکان می‌دهد هر حرکت و ضربه دست هنرمند را ببینید.»

هاکنی این آثار را در بهار سال ۲۰۲۰ از شروع فصل تا پایان آن در طی قرنطینه در خانه‌اش نرماندی طراحی کرده است. این نمایشگاه یک سال بعد از نقاشی‌های هاکنی با هدف یادآوری تجدید حیات طبیعت و زیبایی بهار خلق شده است.

دیوید هاکنی هنرمندی با شهرت بین‌المللی در زمینه نقاشی، چاپ، طراحی صحنه و عکاسی است که همیشه برای باز کردن قلمرو دیگری برای آفرینش و تجربه کردن زندگی تلاش می‌کند. او در طول زندگی حرفه‌ای خود، فناوری‌ها و روش‌های جدید را کشف کرده است. او سال ۲۰۰۷ با آیفون به طراحی پرداخت و در نمایشگاه جدیدش از آیپد و قلم استفاده کرده است.

آثار این هنرمند در نمایشگاهی با عنوان «ورود بهار» از ۸ فروردین تا اول شهریور در آکادمی سلطنتی هنر لندن برپا خواهد بود.

کد خبر 588604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار