استاندار تهران با اشاره به افزایش تعداد بستری‌شدگان زیر ۱۰ سال بر اثر ابتلا به کرونا گفت: بدون شک حضور در مراسم‌هایی مانند ترحیم، مهمانی و عروسی کارهای اختیاری است و شهروندان باید از حضور در چنین برنامه‌هایی خودداری کنند.

انوشیروان محسنی بندپی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه فاصله گذاری اجتماعی در استان طی ۲ هفته گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته، گفت: این در حالی است که روند شیوع بیماری کرونا صعودی شده ‌است. در صورت بی‌توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی به زودی با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی یادآور شد: تهران هم اکنون از نظر شیوع ویروس رتبه هفتم و از لحاظ تعداد فوتی ها بر اثر ابتلا به این ویروس رتبه هفدهم کشور را دارد. طی ۲ هفته گذشته مراکز درمانی استان تهران با روند رشد تعداد مراجعان و فوتی ها مواجه شده است.

استاندار تهران بر لزوم افزایش اقدامات به موقع و اثر بخش در قالب طرح شهید سلیمانی برای جدیت در قرنطینه سازی افراد بیمار و مشکوک به بیماری تاکید کرد و گفت: از فرمانداران می خواهم میزان رعایت افراد مکلف به رعایت قرنطینه را با جدیت رصد و پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت قرنطینه نکته کلیدی جلوگیری از شیوع کرونا در میان دیگر افراد است، اضافه کرد: میزان شیوع ویروس کرونای انگلیسی بیشتر و سرعت رشد بیماری در افراد بالاتر است از همین رو قرنطینه فرد مشکوک و افرادی که با وی در ارتباط بودند نیز لازم به نظر می رسد.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: اکنون با ۲ مساله در پیش بودن تعطیلات نوروز و روند کاهش رعایت فاصله گذاری اجتماعی مواجه هستیم که باید برای مدیریت آنها تمهیدات لازم پیش اندیشیده شود.

استاندار تهران به افزایش تعداد بستری شدگان زیر سن ۱۰ سال بر اثر ابتلا به کرونا اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که تصمیم به فعال سازی کسب و کارهای مختلف گرفته شد، برای امرار معاش شهروندان بود، اما بدون شک حضور در اجتماعاتی مانند مراسم ترحیم، مهمانی ها و عروسی ها، اقداماتی اختیاری است و شهروندان باید از حضور در چنین مراسم هایی خودداری کنند.

وی خواستار ورود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و ائمه جماعات برای جلب همکاری و همراهی مردم در خودداری از سفرهای نوروزی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شد و ۹۰ درصد سفرهای ثبت شده را مربوط به خودروهای شخصی برشمرد.

کد خبر 588101

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی