مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به استقرار ایستگاه هواشناسی در مجتمع پردازش و ‌دفع آرادکوه، گفت: سنجش مستمر آلاینده‌های گازی مرتبط با بوی نامطبوع اطراف تهران انجام می‌گیرد.

مجتمع آرادکوه

به گزارش همشهری آنلاین، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره احداث ایستگاه هواشناسی در مجتمع آرادکوه، گفت: توجه به محیط‌زیست از ‌اهداف اصلی این سازمان بوده و بر همین اساس طی دو سال گذشته تاکنون که مجتمع پردازش و دفع آرادکوه به عنوان یکی از ‌عوامل بوی نامطبوع مسیر فرودگاه‌ ‌امام(ره) معرفی شده است، با اجرای پروژه‌های مختلف تلاش کردیم سهم خود را به حداقل ‌برسانیم.

وی با اشاره به اجرای طرح کاپ به عنوان الگوی نوین کاهش پسماند و تاثیر نهایی آن بر کاهش زباله ‌در مرکز دفع آرادکوه، افزود: افزایش استاندارد کمپوست، بهسازی فرایندهای پردازش و بی‌خطرسازی در مقصد، ‌افزایش ظرفیت و بهبود کیفی تصفیه‌خانه شیرابه، کارخانه تولید برق از پسماند، گرانول‌سازی و غنی‌سازی کمپوست از ‌جمله اقدامات این سازمان در زمینه مدیریت بهینه پسماند است که با بروزرسانی مستمر این اقدامات شاهد کاهش سهم این ‌سازمان در بوی نامطبوع پایتخت بوده‌ایم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به احداث و بهره‌برداری از ایستگاه هواشناسی خودکار به عنوان یکی از اقدامات اخیر ‌این سازمان، گفت: در کنار احداث و بروزرسانی پروژه‌های مذکور، استقرار ایستگاه هواشناسی در مجتمع پردازش و دفع ‌آرادکوه از اقدامات اخیر سازمان است که نمایانگر بازخورد تلاش ما را در کاهش بوی نامطبوع شهر است.

وی در ادامه به اجرای طرح کاپ به عنوان یک راه‌حل برای معضل بوی نامطبوع در پایتخت و اجرای موفقیت‌آمیز گام‌های آن اشاره و عنوان کرد: با ساخت و احداث ایستگاه هواشناسی به طور مستمر می‌توانیم میزان آلاینده‌های گازی مرتبط با بوی نامطبوع، دما، رطوبت و باد را پایش کنیم.

علیپور گفت: همه مراحل نصب و اجرا به تایید اداره‌کل هواشناسی خواهد رسید و هم اکنون نیز ایستگاه ‌هواشناسی این سازمان به رویت مسئولین استانداری تهران، اداره کل محیط زیست استان تهران و شهرری و اداره محیط زیست و ‌توسعه پایدار شهرداری تهران رسیده است.

کد خبر 587429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار