مسئول تیم تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: اگر بخواهیم در ۲ تا ۳ ماه کل جمعیت کشور را واکسینه کنیم، تولید ۱۰ میلیون دوز واکسن کرونا در ماه کفاف نخواهد داد.

واکسن کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسن جلیلی مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مسئول تیم تولید واکسن ایرانی کرونا درباره میزان تولید واکسن در سال آینده اظهار کرد: با اتمام مراحل مطالعاتی، تولید انبوه اتفاق خواهد افتاد و با توجه به سیاست هایی که درنظر گرفته شده واکسیناسیون عمومی انجام خواهد شد.

وی افزود: مشارکتی با کشورهای دیگر برای ساخت واکسن نداریم و از ظرفیت های ستاد اجرایی برای این منظور استفاده خواهد شد. در حال حاضر نیز سایت  تولید صنعتی واکسن در حال آماده سازی است. پیش بینی ما این است که از اواخر بهار سایت راه اندازی شود و ظرفیت بیش از ۱۰ میلیون دوز در ماه را داشته باشد.

مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره زمان واکسیناسیون عمومی و ایمنی جمعی نیز گفت: تخصصی در این زمینه ندارم که اگر واکسن به چند درصد مردم تزریق شود یک ایمنی جمعی اتفاق می افتد، اما با توجه به میزان تولید ۱۰ میلیون دوز واکسن در هر ماه، امیدواریم تا پایان شهریور بخش قابل توجهی از افراد واکسینه شوند که می تواند نوید بخش باشد و از بار سنگین بیماری که بر دوش کادر درمان است به میزان قابل توجهی بکاهد.

جلیلی درباره اینکه چه مدت زمان نیاز است تا تزریق واکسن برای همه مردم انجام شود، اظهار کرد: زمان را باید در نظر گرفت، اگر بخواهیم طی ۲ تا ۳ ماه کل جمعیت کشور را واکسینه کنیم تولید ۱۰ میلیون دوز در ماه کفاف نخواهد داد ولی در صورتی که همه مراحل با موفقیت طی شود با توجه به جدول زمانبدی وزارت بهداشت، می توانیم سهم قابل توجهی از واکسن مورد نیاز را تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم.

کد خبر 587202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  2 1
  لطفا شفاف به مردم توضیح بدید که این واکسن در برابر نوع جهش یافته ویروس کرونا مقاوم هست؟ آیا رایگانه با توجه به اپیدمی همه گیر؟ این که چقدر طول می کشه سازمان غذا و دارو مجوز بده برای ورود واکسن به سایر مراحل کارآزمایی بالینی؟
 • تو IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  10 2
  البته تا اون موقع هم بخش قابل توجهی از مردم از کرونا خواهند مرد. چرا یکی از مسئولین کرونا نمیگیرن....چرا یکی از آقازاده ها کرونا نمیگیرن؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
   4 1
   برای اینکه خودشان فایزر و مودرنا می زنند. فقط برای مردم ممنوع است
 • ناشناس IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  4 1
  مدتیه که هیچ یک ازمسولین ووابستگانشون به کرونامبتلا نشدند!!!!!!!!!!!

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار