نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران با ١٨ رای موافق به تصویب رسید.

شورای شهر تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامه فرماندار تهران در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه «نحوه محاسبه و دریافت عوارض صدور پروانه ساختمانی نظارت فنی و عوارض استفاده موقت در شهر تهران» اظهار کرد: هیأت تطبیق معتقد است، چون شوراهای شهر نمی‌توانند تخفیف دهند، در این مصوبه باید تجدیدنظر شود در حالی که می‌توان بر اساس عوارض، شرایط پرداخت متفاوت در نظر گرفت.

وی ادامه داد: ما در فضاهای شهری، عوارض تجاری، اداری و مسکونی متفاوتی در نظر می‌گیریم و با وجود اینکه من جزو مخالفان جدی اخذ این شکل عوارض بودم و معتقدم هتل‌های لاکچری نیازی به این تخفیف ندارند اما از منظر قانونی، این مساله را جزو اختیارات شورا می‌دانم.

پس از آن، فراهانی تاکید کرد: کاری که در تصویب این مصوبه انجام شده، این است که اعلام شده ۴۰ درصد به صورت علی‌الحساب پرداخت شود و ۶۰ درصد مابقی بعد از بهره‌برداری پرداخت کند که به توسعه گردشگری کمک شود؛ بنابراین هیچ‌گونه تخفیفی داده نشده است که شامل این تبصره عنوان شده باشد و اینکه عوارض را دو قسمت کرده‌ایم به معنای تخفیف نیست.

در پایان، این مصوبه به رأی گذاشته شد و با ۱۸ رأی موافق به تصویب رسید.

کد خبر 586839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار