عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در خصوص اختصاص سهمیه واکسن کرونا، گفت: آن دسته از پرسنل شهرداری که در صف اول مقابله با کرونا هستند در اولویت قرار گیرند.

حجت نظری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری نسبت به اختصاص سهمیه واکسن کرونا گفت: همه در جریان نامه‌ای که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و در آن درخواست قرار گرفتن هنرمندان در اولویت دریافت واکسن کرونا مطرح شده بود، قرار دارید. نامه‌ای که واکنش‌های زیادی را در پی داشت و خوشبختانه با موضع‌گیری به‌موقع هنرمندان مردمی نیز همراه و مشخص شد. آنچه گفته شده است، دست کم مطالبه‌ای جدی از سوی اکثریت هنرمندان کشور نبوده است.

نظری افزود: تذکر اینجانب خطاب به شهرداری تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت است. لازم است این ستاد اولویت‌هایش برای واکسن کرونا را به طور شفاف و با اعلام ظرفیت و اسامی دریافت‌کنندگان واکسن اعلام کند و شهرداری تهران هم باید ترتیبی اتخاذ کند تا کارگران شهرداری، رانندگان تاکسی، اتوبوس، راهبران قطارهای مترو، کارمندان و ماموران ایستگاه‌های مترو، پاکبانان، کارمندان میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های بزرگ، آتش‌نشانان، کارمندان بهشت زهرا و تمام کسانی که به عنوان کارمندان شهرداری در صف اول مقابله با کرونا هستند جزو اولویت‌های اول دریافت واکسن قرار بگیرند، چرا که این عزیزان در تمام روزهایی که گروه‌های مختلف شهروندان با محدودیت یا کاهش ساعات کاری همراه بودند، با حداکثر توان در حال ارائه خدمات به شهروندان بودند و متاسفانه تعدادی از آنان نیز به کرونا مبتلا شده وحتی مواردی نیز جان خود را از دست داده‌اند.

عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است شهرداری تهران با استفاده از هر ابزاری که در اختیار دارد رایزنی و پیگیری‌های خود را آغاز کند و از طرف دیگر نیز ستاد ملی مقابله با کرونا نیز به جای اختصاص واکسن به مسئولان و ... آن را در مرحله اول به شهروندانی اختصاص دهد که به خدمت‌رسانی به شهروندان دیگر مشغول هستند و در معرض آسیب کرونا قرار دارند.

کد خبر 586822

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار