ماساژ صورت با قاشق روش آسان و موثری است که برای جوان‌سازی پوست توصیه می‌شود و پس از فقط ۲ هفته انجام روزانه‌ این ماساژ متوجه تغییراتی در چهره‌ خود خواهید شد.

ماساژ -پوست

به گزارش همشهری آنلاین، ماساژ صورت موجب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می‌شود، بروز چین‌وچروک را به حداقل می‌رساند و قوام و سفتی پوست را افزایش می‌دهد. با استفاده از قاشق می‌توان چنین ماساژی را انجام داد. ماساژ صورت با قاشق، روش آسان و موثری است که برای جوان‌سازی پوست توصیه می‌شود و پس از فقط ۲ هفته انجام روزانه‌ این ماساژ متوجه تغییراتی در چهره‌ خود خواهید شد. ماساژ قاشق در ژاپن، کره و چین محبوب است. در ادامه با این ماساژ آسیایی که مجله اینترنتی bright side به آن پرداخته آشنا می‌شویم.

  • از قاشق‌های معمولی هم می‌توان استفاده کرد. فقط باید مطمئن شوید که قاشق‌ها هیچ لبه یا برجستگی تیزی نداشته باشند.
  • روغنی که به آن حساسیت ندارید (مانند روغن نارگیل) و کرم صورت: باید قبل از ماساژ از روغن یا کرم استفاده کنید. اگر روغنی که استفاده می‌کنید رقیق است، می‌توانید قاشق را در آن فرو ببرید. ولی به‌طور کلی استفاده از کرم راحت‌تر است.
  • آب گرم و سرد: می‌توانید به آب ترکیبات گیاهی نیز اضافه کنید. استفاده از قاشق سرد و گرم به‌طور متناوب موجب گردش خون بهتر و تحریک رشته‌های عصبی می‌شود.
وسایل مورد نیاز برای ماساژ صورت با قاشق

► قاشق‌ها را تمیز کنید و آنها را جدا از قاشق‌های دیگر نگهداری کنید؛
► قبل از ماساژ صورت خود را بشویید؛
► از روغن یا کرم کافی استفاده کنید تا قاشق راحت‌تر روی صورت حرکت کند (در اطراف چشم‌ها از روغن یا کرم استفاده نکنید)؛
► قاشق را به اندازه‌ای فشار ندهید که موجب کبودی و صدمه به عروق خونی شود؛
► بهترین زمان برای ماساژ صبح‌ است؛
► مراقب دمای قاشق‌ها باشید. گرمی قاشق‌ها باید به‌اندازه‌ای باشد که برای پوست ناراحت‌کننده نباشد.

از بین بردن پف زیر چسم و تورم پلک‌ها

سمت برجسته‌ قاشق سرد را زیر چشم‌ها قرار دهید و آن را به بالا و پایین و جلو و عقب حرکت دهید. اگر زیر چشم‌هایتان از کرم استفاده کرده‌اید، می‌توانید این حرکات را با شدت بیشتری انجام دهید. این کار را به‌ مدت یک تا ۲ دقیقه ادامه دهید.

چشم‌هایتان را ببندید و سمت محدّب قاشق سرد را روی چشم‌هایتان بگذارید. صبر کنید تا قاشق گرم شود و سپس آن را در آب سرد فرو ببرید و دوباره روی چشم‌تان قرار دهید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

از بین بردن خطوط بین ابروها

قاشق سردی را روی بخش بالایی پل بینی خود قرار دهید و به‌آرامی فشار دهید و سپس آن را به بخش بالایی پیشانی‌تان حرکت دهید. همین کار را با استفاده از قاشق گرم انجام دهید. ۱۰ بار این تمرین را با استفاده از قاشق گرم و سرد به‌طور متناوب انجام دهید.

از بین ‌بردن خطوط پنجه‌کلاغی گوشه‌ چشم‌ها

پشت قاشق‌های سرد را روی گوشه‌های بیرونی چشم‌هایتان قرار دهید. با ۵ تا ۷ حرکت دورانی، درحالی‌که فشار را افزایش می‌دهید، قاشق را به سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. همین کار را با قاشق‌های گرم انجام دهید. ۵ بار این ماساژ را (با تغییر قاشق‌های گرم و سرد) انجام دهید.

 باز کردن چشم‌ها

قاشق‌ گرم را در ابتدای ابرو (همان‌طور که در تصویر نشان داده شده) قرار دهید. با حرکات دورانی، درحالی‌که اندکی ابروهایتان را بالا می‌برید، قاشق را به‌آرامی به‌ سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

از بین بردن خطوط پیشانی

قاشق‌های گرم را در وسط پیشانی خود قرار دهید و با حرکات دورانی آنها را به ‌سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. می‌توانید به‌جای حرکات دورانی، قاشق‌ها را روی پوست خود بکشید. سپس دوباره به وسط پیشانی برگردید. وقتی قاشق‌ها سرد شدند، دوباره آنها را گرم کنید. طول مدت این ماساژ ۲ تا ۳ دقیقه است.

از بین بردن خط خنده

دهان‌تان را باز کنید و اندکی لب‌هایتان را به سمت بیرون بکشید. قاشق‌های گرم را به‌صورتی که در تصویر سمت چپ می‌بینید زیر بینی‌تان قرار دهید. قاشق‌ها را با حرکات دورانی به ‌سمت گوشه‌های دهان‌تان بکشید. سپس با حرکات دورانی دوباره به زیر بینی‌تان برگردید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

از بین بردن غبغب

۲ قاشق گرم را زیر چانه‌تان قرار دهید و با حرکات دورانی آنها را به‌ سمت گوش‌هایتان حرکت دهید، به‌طوری‌که اندکی پوستتان کشیده شود. فراموش نکنید که قاشق‌ها همیشه باید گرم باشند. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

سفت کردن گونه‌ها

قاشق‌های گرم را که به‌صورت عمودی نگه ‌داشته‌اید در گوشه‌های دهان خود قرار دهید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به‌سمت گوش‌هایتان حرکت دهید. سپس دوباره آنها را گرم کنید و در همان نقطه‌ شروع قرار دهید و اندکی دهان‌تان را باز کنید و به‌صورتی که در تصویر سمت راست مشاهده می‌کنید، لبخند بزنید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به زیر گوش‌هایتان حرکت دهید. هر دو تمرین را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

 آرام کردن عضلات گردن

همان‌طور که در تصویر سمت چپ نشان داده شده است، قاشق گرم را زیر گوش خود قرار دهید. کمی قاشق را فشار دهید و آن را به‌سمت ترقوه‌ خود حرکت دهید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

موارد منع استفاده از ماساژ صورت با قاشق

در موارد زیر پیش از استفاده از روش ماساژ صورت با قاشق با پزشکتان مشورت کنید یا از انجام این نوع ماساژ پرهیز کنید:

  • ابتلا به روزاسه (rosacea، بیماری پوستی که در آن بعضی از عروق خونی صورت بزرگ می‌شوند و موجب برافروختگی گونه‌ها و بینی بیمار می‌شوند)؛
  • وجود مشکلاتی در سیستم لنفاوی؛
  • قرار داشتن رگ‌ها نزدیک سطح پوست؛
  • التهاب یا صدمه‌ پوستی.

► توصیه می‌شود که ماساژ صورت با قاشق را هر روز انجام دهید. اگر فرصت انجام این کار به‌صورت روزانه را ندارید، می‌توانید برنامه‌ زمانی متناسب با شرایط خود را تنظیم کنید و این ماساژ را به‌صورت منظم انجام دهید.

کد خبر 586395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار