فوتبالیست‌های سرشناشی در دنیا هستند که گذشته دردناکی را گذرانده‌اند.

کودکی فوتبالیست‌ها

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران فوتبال ورزشی زیبا و در عین حال عجیبی است. دلیل زیبایی فوتبال این است که تبعیض در آن وجود ندارد هر شخص با هر توان مالی می‌تواند استعداد خود را در آن نشان دهد و رویاهای خود را با حضور در آن دنبال کند. در تاریخ ستارگانی وجود دارند که هر کدام در دوران کودکی با مشکلات عجیب و سختی مواجه بودند، اما سرنوشت آرزوهای آنها را محقق کرد.

۱. لیونل مسی

او از همان کودکی استعداد عجیبی در فوتبال داشت و در میان هم تیمی‌های خود فوتبالیستی متفاوت بود، اما لیونل کوچک یک مشکل داشت، قد او کوتاه بود. دلیل آن هم کمبود شدید هورمون رشد در بدن مسی بود. اما مسی شانس آورد و باشگاهی بزرگ در اروپا (بارسلونا) خواستار جذب او شد. پدر لیونل مسی نیز از این موضوع استفاده کرد و شرط بستن قرارداد با این باشگاه را تامین کامل هزینه درمان فرزندش توسط باشگاه اسپانیایی عنوان کرد.

۲. آنخل دی ماریا

از کار در معدن تا تبدیل شدن به گران‌ترین بازیکن جهان، مهم‌ترین بخش داستان او در رسیدن به رویاهای خود است. دی ماریا از ۴ سالگی در خیابان‌های آرژانتین فوتبال بازی می‌کرد و وقتی کمی بزرگتر شد برای تامین هزینه زندگی مجبور به کار در معدن زغال سنگ شد. البته شرایط برای او اینگونه باقی نماند و در سال ۲۰۱۴ توانست  به گرانترین بازیکن فوتبال جهان تبدیل شود.

۳. گابریل ژسوس

این بازیکن ۲۳ ساله برزیلی زمانی که جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در برزیل برگزار شد مشغول به رنگ کردن جدول خیابان‌های برزیل بود. او هیچ وقت فکر نمی‌کرد که ۴ سال بعد خودش بتواند به عنوان یک فوتبالیست در جام جهانی بازی کند. ژسوس توانست رویاهای خود را نقاشی کند.

۴. نیمار

او هم مانند خیلی دیگر از ستارگان برزیلی کودکی بسیار سختی داشته است. پدر او که نتوانسته بود در فوتبال به موفقیتی برسد برای تامین هزینه زندگی مجبور به کار در سه شغل متفاوت بود. زندگی نیمار و خانواده او تنها در یک اتاق می‌گذشت و شرایط برای آن‌ها بسیار سخت بود، اما حالا نیمار یکی از گران‌ترین و بازیکنان تاریخ جهان است و خاطرات تلخ و و فقر گذشته خود را فراموش کرده است.

۵. لوئیس سوارز

لوئیس سوارز در خانواده‌ فقیری متولد شد. خانواده‌ای که توانایی خرید کفش را هم برای او نداشتند. پدر سوارز یک مهاجر باربر بود. البته این جوان اروگوئه‌ای کم نیاورد و رویای خود را دنبال کرد و توانست با فوتبال به همه چیز دست یابد. او اکنون یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های جهان و شاید بزرگترین بازیکن تاریخ اروگوئه است.

۶. لوکا مودریچ

او در دوران کودکی در شهری جنگ زده زندگی می‌کرد. سفر مودریچ برای تبدیل شدن به یک هافبک موفق به معنای واقعی کلمه خشن و دردناک بود. در کرواسی جنگ بود و خیلی از مردم مانند پدربزرگ لوکا در اثر همین جنگ کشته شدند، اما مودریچ با غلبه بر تمام مشکلات اکنون تبدیل به یکی از بهترین هافبک‌های جهان شده است.

۷. ویکتور موزس

این ستاره نیجیریه‌ای  زمانی که تنها ۱۱ سال داشت پدر و مادر خود را از دست داد. این اتفاق می‌تواند برای یک کودک آن هم در آن سن بسیار سخت باشد، اما سایر اعضای خانواده، او را برای ادامه تحصیل به لندن فرستادند. این نیجیریه‌ای تلاش کرد، سختی کشید، و تبدیل شد به بازیکنی که در بزرگترین تیم‌های اروپایی بازی کرده است.

۸. کارلوس باکا

باکا به همه ثابت کرد که هیچ وقت برای رسیدن به آرزوهای خود دیر نیست. او در ۲۰ سالگی کمک راننده اتوبوس بود و همچنین به عنوان ماهیگیر در کلمبیا فعالیت می‌کرد. او نیز دست از آرزوهای خود نکشید و به بازیکنی بزرگ تبدیل شد.

کد خبر 586270

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار