آمار مبتلایان جدید کرونا در شبانه‌روز گذشته در بخشی از یک استان کشور ۵ برابر افزایش یافت.

بیمارستان - کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه موارد مثبت کرونا در ۲۴ ساعته گذشته نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن در جنوب غرب خوزستان تقریبا پنج برابر شده است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۱ مورد جدید مثبت داشته‌ایم که از این تعداد، ۳۶ نفر مربوط به آبادان، ۳۵ نفر از خرمشهر و ۱۸۰ نفر مربوط به شادگان بوده است. از این ۲۵۱ مورد مثبت جدید، ۲۲۶ مورد بیمار سرپایی هستند.

سلمان‌زاده با اشاره به دلیل سه رقمی شدن آمار مبتلایان در شادگان در مدت ۲۴ ساعت توضیح داد: در ۴۸ ساعت گذشته در شادگان ۵۴۴ نمونه گرفته شده که ۱۸۰ مورد از این تعداد، مثبت قطعی ابتلا به کووید- ۱۹ گزارش شده است. بنابراین دلیل بالا بودن آمار شادگان، بالا بودن تعداد نمونه‌ها است که بخشی از آن نیز مربوط به ۴۸ ساعت گذشته است که در ۲۴ ساعت گذشته نتایج آن اعلام شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: روز گذشته ۳۸ نفر بستری و ۱۸ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و خوشبختانه مورد فوتی نداشتیم بنابراین در حال حاضر کل موارد مثبت بستری در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان ۱۶۲ نفر است.

وی افزود: تعداد کل موارد سرپایی مثبت در مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۳۱ هزار و ۸۹۶ مورد بوده است که ۷ هزار و ۳۲ مورد از این تعداد، بستری و ۵ هزار و ۳۷۶ نفر نیز پس از دریافت خدمات و بهبودی، از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.
 

کد خبر 585450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار