مدیرکل دفتر امور حقوقی بیمه مرکزی با بیان اینکه تقلبات در حوزه بخش ثالث طی چند سال اخیر به واسطه اقتصاد بیمار در کشور ما، روز به روز در حال افزایش است گفت: ۳۰ درصد تصادفات کشور ساختگی است.

تصادف - عابر پیاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، میرقاسمی، مدیر کل دفتر امور حقوقی بیمه مرکزی گفت: تقلبات در حوزه بخش ثالث طی چند سال اخیر به واسطه اقتصاد بیمار در کشور ما، روز به روز در حال افزایش است. به حدی که عده‌ای از این طریق امرار معاش می‌کنند.

وی افزود: در بحث بیمه عمر، با فردی مواجه شدیم که به طور ساختگی مراسم فوت برای خود برگزار کرد و جنازه سوخته اتباع بیگانه را به جای خود قرار داد تا بیمه عمر دریافت کند. بعد از ۱۰ سال متوجه شدیم این فرد زنده است.

میرقاسمی اضافه کرد: چند سال پیش هم باندی در شهر قم پیدا کردیم که در میان آن‌ها تعدادی پزشک و پرستار بود. این گروه شبکه‌ای فعالیت می‌کردند.

مدیر کل دفتر امور حقوقی بیمه مرکزی  ادامه داد: چند وقت پیش هم با مورد عجیبی برخورد کردیم؛ فردی در یکی از محله‌های شهریار پای خود را با چوب و آهن شکست تا خسارت دریافت کند. البته اکثر این افراد اتباع خارجی هستند که به جای کار کردن ترجیح می‌دهند بیمه دریافت کنند.

او اظهار کرد: هزینه درمان افرادی که از این طریق آسیب می‌بینند، رایگان است؛ بنابراین چنین افرادی از پرداخت درمان به بیمارستان نیز معاف می‌شوند.

میرقاسمی گفت: آمار دقیقی از این خسارات نداریم، اما برآورد بیمه مرکزی نشان می‌دهد که ۳۰ درصد خسارات بیمه شخص ثالث ساختگی است.

کد خبر 584192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار