فصل جوایز سینمایی ۲۰۲۱ برای کلویی ژائو، امرالد فنل و رجینا کینگ بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

رجینا کینگ+ امرالد فنل + کلویی ژائو

به گزارش همشهری آنلاین، اعتراض‌های دنباله‌دار ستارگان زن سینمای هالیوود به عدم حضور کارگردان‌های زن در میان نامزدهای ادوار گلدن گلوب بالاخره ثمر داد. گلدن گلوب ۷۸ را سینماگران زن تسخیر کردند.

حالا گمانه زنی‌ها در باره تعداد نامزدهای زن در اسکار ۹۲ در بخش بهترین کارگردان بالا گرفته است. پیش از این، اعتراض‌ها در باره بی‌توجهی به کارگردانان رنگین پوست بود که در گلدن گلوب ۲۰۲۰ و اسکار ۹۱ آن‌ها نیز قدر دیدند و در صدر نشستند. در طول بیش از ۹ دهه تاریخ برگزاری جوایز اسکار تنها ۵ زن نامزد اسکار کارگردانی و یک زن برنده این شاخه شده است، روندی که در طول یک دهه اخیر نیز ادامه داشته و همواره با اعتراض سینماگران زن همراه بوده است.

کلویی ژائو برای کارگردانی برای سرزمین آواره‌ها، امرالد فنل برای کارگردانی زن جوان نویددهنده و رجینا کینگ برای یک شب در میامی سه زنی هستند که با توجه به موفقیت‌های فیلم خود در این فصل از جوایز سینمایی، شانس قرار گرفتن در فهرست ۵ نفره بهترین کارگردان‌های اسکار ۹۲ را دارند.

در میان این ۳ زن فیلم‌ساز، فقط رجینا کینگ اسکاری است. او در اسکار سال گذشته برای فیلم تحسین شده اگر خیابان بیل میتوانست حرف بزند به جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن رسید. 

کد خبر 584187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار