معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: امروز توان تولید هر سه نوع واکسن کرونا اعم از واکسن با فناوری ویروس ضعیف شده، ویروس غیرفعال و MRNA در کشور وجود دارد.

واکسن ایرانی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در مراسم رونمایی از کارآزمایی بالینی نخستین واکسن تزریقی ـ استنشاقی کووید ۱۹ مؤسسه رازی با بیان اینکه از همه افرادی که برای تحقق این امر در کشور تلاش کردند تشکر می‌کنم، گفت: این موسسه قدیمی‌ترین مرکز پژوهشی کشور است که خوشبختانه امروز به جایگاه مناسب خود رسیده است.

وی با اشاره به اینکه هرچند به اعتقاد بنده در برخی مقاطع راه اشتباهی را طی کرده‌ایم اما اکنون اتفاقی که افتاده بی‌نظیر است، افزود: کار نشده‌ای را انجام داده‌ایم و اکنون نمونه واکسنی را تولید می‌کنیم که فکر می‌کنم هنوز در دنیا تجاری نشده است؛ تولید واکسن به هر روش در کشور در حال توسعه است، ما بزرگ‌ترین شرکت‌های منطقه را در حوزه بیوتکنولوژی داریم و وزارت بهداشت به این صنعت کمک کرده است.

ستاری با اشاره به اینکه به دلیل تعداد بالای شرکت در بخش بیوتکنولوژی خروج از حوزه داروسازی اکنون به ندرت اتفاق می‌افتد، توضیح داد: واکسن رازی یک واکسن استنشاقی با فناوری بایوتکنولوژی است که امروز فاز مطالعه بالینی آن آغاز شد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: در سال‌های اخیر و با همت وزارت بهداشت پیشرفت‌های بزرگی در زمینه تولید واکسن به دست آورده‌ایم به طوری که امروز توان تولید هر سه نوع واکسن کرونا اعم از واکسن با فناوری ویروس ضعیف‌شده، ویروس غیرفعال و MRNA در کشور وجود دارد.
 

کد خبر 583661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار