مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: تزریق مرحله نخست تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) امروز با تزریق به ۶ داوطلب دیگر پایان یافت.

تزریق - واکسن کرونای ایرانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه آخرین داوطلب فاز یک واکسن ایرانی کرونا نیز وارد مطالعه شد، افزود: تعداد داوطلبان این مرحله ۵۶ نفربود که از ۹ دی تا امرو ۱۸ بهمن همه آنها نخستین تزریق واکسن خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: واکسن کرونا تا پایان این هفته به ۵۰ داوطلب تزریق شده بود که با دریافت واکسن توسط ۶ داوطلب، به صورت عملی تزریق اول تمامی داوطلبان واکسن ایرانی به اتمام رسیده است.

حسینی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۲ داوطلب ۲ نوبت تزریق  خود را انجام داده اند، خاطرنشان کرد: تا نیمه اسفند سال جاری تزریق دوم تمام داوطلبان و پیگیری ۲۸ روز ایشان تمام خواهد شد. تا آخر هفته جاری هم سی‌امین داوطلب تزریق دوم خود را دریافت خواهد کرد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ما از روند اجرایی کار راضی هستیم و امیدواریم یافته های مطالعه از نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو و ناظران وزارت بهداشت نیز به اندازه کافی قانع کننده باشد.

وی بیان کرد: عارضه هایی که از داوطلبان تزریق واکسن کرونای ایرانی ثبت شده، از گرید یک عوارض بوده و تا اینجای مطالعه دغدغه ای برای ما ایجاد نشده است اما باید اجازه دهید که روند پایش تا پایان مطالعه با دقت ادامه یابد، ما تا یک ماه آینده با اطمینان بیشتری می توانیم به این سوال پاسخ دهیم.

بنا بر این گزارش، نخستین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام"کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روی داوطلبان انجام شد.

کد خبر 583471

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha