سردار مهری درباره محرومیت‌های مشمولان غایب توضیحاتی داد.

سربازي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره محرومیت‌های مشمولان غایب گفت: مشمولان خدمت سربازی در موعد مقرر که به سن سربازی برسند در کشور ما یعنی وارد سن ۱۹ سالگی شوند باید وضعیت خدمتشان را تعیین تکلیف کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشمولان در حال ادامه تحصیل هستند که معافیت تحصیلی می‌گیرند، افزود: کسانی که به هر دلیلی به خدمت سربازی نیایند و غیبت غیرموجه داشته باشد و در دوره مقرر اعلام نکنند، در دوران سربازی اضافه‌خدمت می‌گیرند.

سردار مهری توضیح داد: مشمولانی که از یک روز تا سه ماه غیبت داشته باشند ۳ ماه اضافه خدمت، مشمولانی که بیش از ۳ ماه غیبت داشته باشند ۱۸۰ روز غیبت (غیبت پشت دفترچه) برای آنها لحاظ می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: اما اگر در دوران خدمت خوب رفتار کنند، فرمانده از آنها راضی باشد و مشکل انضباطی نداشته باشند دوسوم یا همه مدت غیبت بخشیده می ‌شود.

وی افزود: طبق مصوباتی که مجلس داشته است، افرادی که غیبت سربازی دارند، محرومیت‌هایی که در تسهیلات بانکی، شرکت در انجمن‌ها و انتخابات برای آن‌ها درنظر گرفته شده است، هنگام خروج از کشور هم محدودیت دارند و استخدام غایبان خدمت در دستگاه‌های دولتی ممنوع است.

سردار مهری ادامه داد: کلیه شرکت‌ها و کارخانه‌های خصوصی بنابر ماده ۶۳ قانون، اگر مشمول غایب را به کار گرفتند جریمه می‌شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: صاحبان مشاغل در صورت استخدام سرباز غایب باید حدود ۱۶ میلیون تومان جریمه پرداخت کنند که اگر برای بار دوم تکرار شد جریمه آن‌ها دو برابر می‌شود و برای بار سوم مدیر آن کارگاه خصوصی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

سردار مهری افزود: مشمولانی که نمی‌خواهند در سال‌های اول به خدمت بروند باید دلیل موجه داشته باشند و بهتر است مشمولان وظیفه از همان ابتدا وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف کنند.

وی توضیح داد: همچنین از اول آذر سال ۹۹ برای سربازان متاهل مساعدت‌هایی از جمله ۲ ماه کسری برای این افراد و به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: به افراد متاهل مانند کادرهای انتظامی حق کادری تعلق می‌گیرد.
 

کد خبر 581767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار