بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند می‌توانند با پرداخت ماهی ۱۳۴ هزار تومان و به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی خود را به سوابق بیمه اضافه کنند.

سربازی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حسین امیری‌گنجه مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: با پرداخت احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه‌شدگان دیگر نیازی به حضور شخص بیمه‌شده نیست و مخاطبان می‌توانند با بهره‌گیری از طرح ۳۰۷۰ و از هر نقطه ایران و در هر زمان با ورود به سامانه و احتساب دوران سربازی از طریق تبادل اطلاعات با سازمان نظام وظیفه و با داشتن کارت پایان خدمت به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

وی در خصوص نحوه محاسبه احتساب دوران سربازی توضیح داد: دوران سربازی براساس قانون تنها با پرداخت سهم بیمه‌شده به میزان ۷ درصد و بر مبنای لیست ارسالی محاسبه می‌شود.

امیری‌گنجه افزود: اگر قرار بود بر مبنای ۳۰% احتساب سوابق سربازی محاسبه شود، بیمه‌شده باید بیش از ۱۳ میلیون تومان پرداخت کند که براساس قانون و از سوی دولت و سازمان تامین اجتماعی ۲۳% پرداخت می‌شود.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: محاسبه احتساب سابقه دوران سربازی به میزان پرداختی لیست ارسالی از سوی کارفرماست که اگر مبنای لیست ارسالی حداقلی بیمه‌شدگان را در نظر بگیریم، کل میزان پرداختی احتساب دوران سربازی ۳ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان می‌شود که این مبلغ در ۲۴ قسط قابل پرداخت است.

وی افزود: سقف محاسبه احتساب سابقه سربازی ۲۴ ماه است.

امیری‌گنجه اجرای طرح ۳۰۷۰ را تحولی بزرگ در سطح تامین اجتماعی و جامعه مخاطبان یاد کرد و ادامه داد: پس از اجرای طرح ساماندهی سوابق، این طرح و در شرایط دشوار کرونایی می‌تواند منشا بسیاری از تحولات باشد.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: سازمان تامین اجتماعی در راستای بهبود کیفیت، سهولت و دسترسی و ارتقای خدمات بیمه‌ای و درمانی تا بهمن سال جاری دوشنبه‌های هر هفته یک یا چند فرایند ارائه خدمات و در مجموع ۳۰ خدمت که به صورت کامل غیرحضوری شده است، رونمایی می‌کند. پس از اجرای کامل این پروژه سالانه تا ۷۰ میلیون بار مراجعه حضوری به واحدهای اجرایی تامین اجتماعی کاسته خواهد شد.
 

کد خبر 573368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار