علامت جمعی احسان (ehsan) با ذینفعی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به‌ عنوان اولین علامت جمعی فرش در آذرماه امسال به ثبت جهانی رسید.

فرش بافی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: با توجه به ثبت جهانی علامت جمعی احسان (ehsan) با ذینفعی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به‌ عنوان اولین علامت جمعی فرش که در آذرماه امسال به ثبت جهانی رسید، مددجویان یزدی به سمت فرش‌بافی تشویق می‌شوند.

«محمد شجاعان» در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک ملی و رئیس شعبه بانک ملی مرکزی استان یزد با تأکید بر تأثیر جهانی‌شدن برند فرش مددجویان در بازار فروش این محصولات، یادآور شد: طرح توانمندسازی محیط کسب‌ و کار مددجویان از طریق علائم تجاری از سال ۹۷ توسط کمیته امداد با همکاری مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه و مرکز ملی فرش ایران آغاز شد و با همراهی سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) در آذرماه امسال به ثبت جهانی رسید.

وی افزود: این نهاد درصدد است این علامت جمعی را برای تمام محصولات بخش صنعت بافندگی مددجویان از جمله زیلوبافی و تولید پوشاک گسترش دهد.

شجاعان تصریح کرد: یزد از گذشته تاکنون به صنعت نساجی در کشور معروف بوده و امید است با تولید پوشاک در کنار تولید پارچه این چرخه تکمیل شود، چرا که استان یزد این ظرفیت را دارد که بخش عمده‌ای از تولید پوشاک کشور را در دست بگیرد و کمیته امداد درصدد است مددجویان تحت حمایت را در این مسیر هدایت کند تا به توانمندی اقتصادی دست یابند.

مدیر کل کمیته امداد استان در ادامه با بیان این که شعب بانک ملی استان سهم عمده‌ای در ارائه تسهیلات بانکی و اشتغال‌زائی مددجویان تحت حمایت این نهاد دارند، گفت: شعب بانک ملی مرکزی استان امسال در راستای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به نیازمندان، از ابتدای سال ۹۹ تاکنون پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال به ۱۲۲ مددجوی تحت حمایت این نهاد پرداخت کرده‌اند.

روسای اداره امور شعب بانک ملی و بانک ملی مرکزی استان یزد در این دیدار بر تعامل و همکاری هرچه بیشتر با کمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت این نهاد تأکید کردند.

کد خبر 581394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار