رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره ثبت سند بخشی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران توضیح داد.

محسن هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در پایان دویست و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ثبت بخشی از اتوبان همت و سند خوردن آن به نام شهرداری تهران، گفت: بسیاری از نقاط شهر از قدیم به نام شهرداری سند خورده ولی بعضا برخی از افراد روی این اسناد شکایت می‌کنند و به این ترتیب ایجاد شک و تردید می‌نمایند و موضوع به دادگاه ارجاع می‌شود. اما همه این موارد توسط بخش خصوصی شهرداری تهران دنبال می‌شود.

وی در تشریح مصوبات این جلسه گفت: امروز جلسه پرباری برگزار شد و تعداد زیادی از لوایح مربوط به یک فوریت عوارض شهرداری که پیشتر ارسال شده بود و مقرر بود قبل از ۱۹ بهمن به نتیجه برسانیم خوشبختانه در این جلسه یک فوریت‌های آن تصویب شد.

وی افزود: ۲ طرح و لایحه امروز در جلسه مطرح شد که مقداری هیجانی بودند؛ یکی مربوط به تهران بیدار بود که مباحث زیست شبانه را دنبال می‌کند و دیگری بحث تخفیف‌های ویژه در عوارض شهرسازی برای ساخت هتل بود. در راستای بررسی این موارد بحث‌های فراوانی توسط اعضای شورا صورت گرفت و جلسه مقداری هیجانی شد اما خوشبختانه اعضا با جدیت پای کار بودند و سعی کردیم این لوایح طوری تصویب شود که هم اهداف طرح و لوایح دنبال شود و هم آرامش زندگی مردم صدمه‌ای نبیند.

وی در تشریح زیست شبانه، گفت: بر اساس مصوبات، چند نقطه در شهر که دچار شب‌مردگی هستند و فضای مناسبی محسوب می‌شوند، انتخاب شدند و بیشتر اهداف فرهنگی در این موضوع پیگیری می‌شود تا از این طریق کسانی که دیر می‌خوابند بتوانند از این فضاها استفاده کنند و بتوانند عمده وقت خود را با خانواده بگذارنند تا به این ترتیب هم شب‌مردگی در این نقاط از بین برود و هم فضای اجتماعی شهر تثبیت و افزایش پیدا کند.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص مخالفت هیات تطبیق فرمانداری تهران با این مصوبه در گذشته به دلیل مخالفت نیروی انتظامی مبنی بر عدم اجرای آن به دلیل عدم تامین منابع مالی آن گفت: باید دید نقاط محدودی که انتخاب شدند از نظر هیات تطبیق و نیروی انتظامی چه مشکلی دارند تا آنها را رفع کنیم. امیدواریم موضوع دوباره در فرمانداری مطرح شود و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.

وی در خصوص پارک حاشیه‌ای برخی مغازه‌داران که پارک‌های حاشیه‌ای را برای خود مورد استفاده قرار می‌دهند، گفت: بی‌تردید این موضوع غیرقانونی است. متاسفانه شهرداری و نیروی انتظامی، اقتدار لازم برای اجرای این موضوع را ندارند. باید این اقتدار در نیروی انتظامی و شهرداری ایجاد شود تا فضاهای عمومی شهر به فضای اختصاصی تبدیل نشود.

وی تاکید کرد: در این زمینه قانون داریم و فضای عمومی شهر را هیچ کس نمی‌تواند به عنوان فضای اختصاصی استفاده کند. اما متاسفانه برخی ارگان‌های دولتی و خصوصی و حتی مغازه‌داران، بخشی از این فضا را مورد استفاده قرار می‌دهند و کم کم این موضوع در شهر جا افتاده است.

کد خبر 581390
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار