رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: واکسن تولیدی را زیر قیمت خارجی آن در اختیار مردم قرار خواهیم داد و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

واکسن ایرانی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: تا پایان سال ۲ تا ۳ میلیون دوز واکسن در کشور تولید خواهد شد که فاز اول تست کرونا برای ۲۱ داوطلب اول رو به اتمام است.

وی با بیان این‌که روز گذشته مجوز تست روی ۱۴ نفر دیگر دریافت شده است، افزود: فاز اول تست بالینی تقریبا رو به اتمام است و ظرف دو تا سه هفته آینده تزریق به تمام ۵۶ نفر داوطلب انجام شود و فاز بعدی آغاز شود و فروردین یا اردیبهشت سال آینده با تایید پروتکل‌ها، واکسن در اختیار عموم مردم کشور قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: به مردم این اطمینان را می‌دهیم که واکسن ایرانی قوی‌تر، باکیفیت‌تر و با فراوانی بیشتر به زودی تولید و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

مخبر با بیان این‌که رسیدن به تولید انبوه مساله اصلی ماست، گفت: واکسن تولیدی را زیر قیمت خارجی آن در اختیار مردم قرار خواهیم داد و کشور در این بخش خودکفا خواهد شد.

وی افزود: تولید دارو به منظور تامین نیاز کشور از مهم‌ترین اهداف شرکت‌های داروسازی این ستاد است که در این راستا نه تنها توانستیم بخش زیادی از نیاز کشورمان را تامین کنیم بلکه به ظرفیت صادرات به برخی کشورها نیز رسیدیم.


 

کد خبر 581362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار