رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: با تصویب کمیته ملی اخلاق، آزمایش انسانی واکسن نوترکیب ایرانی، پروتئین اسپایک کوویدـ۱۹ متعلق به موسسه رازی به زودی آغاز می‌شود.

آزمایش بالینی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با بیان این‌که مجوز کمیته اخلاق برای آغاز کارآزمایی بالینی فازهای یک و ۲ واکسن کرونا موسسه رازی اخذ شد، گفت: پروپوزال و پروتکل مربوطه در جلسه کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش، مورد بررسی قرار گرفت و براساس مدارک ارسالی، در تاریخ ۲۷ دی ماه به تصویب کمیته اخلاق رسید.

وی افزود: کارآزمایی بالینی این واکسن به زودی آغاز شده و امید است به پشتوانه ۱۰۰ سال انباشت دانش و تجربه ملی و بین‌المللی موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در واکسن‌سازی و انجام موفقیت‌آمیز تمام مراحل کارآزمایی بالینی، تولید این واکسن به عنوان واکسنی ایمن و کارا به زودی در کشور آغاز شود و مورد استفاده هموطنان عزیز قرار گیرد.

بررسی ایمنی و ایمونوژنیسیتی واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کوویدـ۱۹ تولید موسسه رازی، فاز یک را در جمعیت بالغین سالم ۱۸ تا ۵۵ ساله؛ طراحی موازی، چهار گروه شامل ادجوانت به تنهایی و واکسن در دوزهای پنج، ۱۰ و ۲۰ میکروگرم در ۲۰۰ میکرولیتر و فاز ۲ در جمعیت ۱۸ تا ۷۰ ساله؛ طراحی موازی، ۲ گروه شامل ادجوانت به تنهایی و واکسن در دوز منتخب؛ کارآزمایی بالینی تصادفی شده، دو سوکور اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: فرزندان خمینی کبیر در مجموعه‌ وزارت جهاد کشاورزی و موسسه‌ تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با تلاش جهادی و شبانه‌روزی خود در موسسه رازی و در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این دستاورد را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب و ملت بزرگ ایران تقدیم کرده و امید دارد فرزندان خود را در این مسیر از دعای خیر خود بهره‌مند سازند.

موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی از سال ۱۳۰۳ تاکنون فعالیت خود را در کرج آغاز کرده و موفق به تولید واکسن‌های انسانی، دامی و طیور زیادی شده به طوری که با واکسن فلج اطفال تولیدی این موسسه این بیماری در کشور ریشه‌کن شد.
 

کد خبر 581279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار