عضو شورای شهر تهران گفت: طرح خانه باغ را در نقاط مختلف تهران داشتیم اما با توجه به اراضی مزروعی وسیعی که در منطقه ری وجود دارد، مطالعاتی انجام شود که در ری، خانه- مزرعه را داشته باشیم؛ پدیده نویی است که می‌تواند به حل مشکلات منطقه کمک کند.

مسجدجامعی هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع گزارش شورایاران منطقه ۲۰ تهران، با اشاره به اینکه پروژه‌های کوچک مقیاس مشکل همه مناطق است، گفت: شهردار تهران در جلسه گذشته اعلام کرد که اولویت شهرداری، فعالیت‌های اجتماعی کوچک مقیاس است. اما با این حال وقتی نوبت پروژه‌های کوچک مقیاس می‌شود، آخرین اعتبارات به آنها تعلق می‌گیرد. اگر اولویت شهرداری این موضوع است پس باید به این موضوع توجه کند. این فقط خواست منطقه ری نیست. شهرداری در حرف می‌گوید اولویت ما این کار است اما در عمل هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

مسجد جامعی در ادامه ضمن تشکر از شهردار تهران گفت: نفرآباد و هاشم‌آباد یکی از مسائل منطقه ۲۰ تهران بود، بارها بارها به این مناطق رفته‌ام و واقعا مشکل لاینحلی در آنجا وجود داشت که حل شد. در جوانمرد قصاب ۴۰ پلاک آزاد شد و این مساله ارزشمندی است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: ما با روابط بروکراتیک نمی‌توانیم با نهادهای مردمی صحبت کنیم؛ یا از طریق مکاتبه و بخشنامه آنها را ملزم کنیم. فضای گفت‌وگو خیلی مهم است و در این فرصت باقی‌مانده هم باید بیشتر گفت‌وگو کنیم. ما و شورایاری با هم همپوشانی داریم.

مسجد جامعی با اشاره به آلودگی ری، گفت: مساله آلودگی ری خیلی مهم است چراکه آلوده‌ترین منطقه شهر تهران است. این آلودگی در شرایطی است که اطراف ری، مزرعه‌های بسیاری وجود دارد و هیچ برج بلندی ندارد. ری مهمترین مقصد گردشگری مذهبی کلانشهر تهران است ولی ساخت‌وسازهایی که در این منطقه انجام می‌شود اکثرا شرایط میراثی را رعایت نمی‌کنند. این نکته مهمی است و خواهش من این است که دوستان شورایاری به این موضوع توجه کنند.

او افزود: ما طرح خانه باغ را در نقاط مختلف تهران داشتیم اما با توجه به اراضی مزروعی وسیعی که در این منطقه وجود دارد، فکر می‌کنم اگر مطالعاتی انجام شود که ما خانه- مزرعه را داشته باشیم، پدیده نویی است که می‌تواند به حل مشکلات منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: نکته دیگر این که، مسیری در این منطقه وجود دارد که حضرت عبدالعظیم زمانی که می‌خواستند از محل استقرار خود وارد ری شوند، از آن مسیر عبور می‌کردند و به قبرستان و به زیارت امامزاده حمزه می‌رفتند. این مسیر شناسایی شده و بسیار مهم است و می‌تواند گردشگر مذهبی جذب کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکبد بر اینکه باید برای ری فکر ویژه‌ای کرد، افزود: ری مهمترین منطقه گردشگری، صنعتی، مذهبی و طبیعی است و هیچ منطقه‌ای در تهران این ویژگی‌ها را توامان ندارد؛ بنابراین باید نگاه جامعی به ری داشت.

کد خبر 581314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار