رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوزهای لازم برای آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد.

معدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان راور افزود: ظرف یک‌ماه آینده اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با تولید ۱۵ هزار تن روی در فاز اول و به همین مقدار در فاز دوم رقم خواهد خورد.

‌وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح‌های اقتصادی در راور موجب شکوفایی اقتصاد و رخداد اتفاقات مثبت در معیشت و اقتصاد این شهرستان میشود.

پور ابراهیمی اظهار کرد: امروز زنجیره فعالیت فولاد راور در دو بخش ذوب و ریخته گری و تولید شمش و لوله‌های بدون درز با سرمایه گذاری افزون بر هزار میلیارد تومان نهایی و عملیات اجرایی فاز نخست آغاز شد.  

‌نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید آهن اسفنجی و تولید فولاد راور حدود ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: خطوط یک و دو این طرح با تولید ۷۰ هزار تن و خط سوم نیز تا تابستان سال آینده به بهره برداری می‌رسد و همزمان با بهره برداری از این خطوط، عملیات اجرایی فازهای دوم تولید شمش و فرایند تولید چرخه کامل برای تولید لوله‌های بدون درز نیز با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومان روز گذشته ششم بهمن رسما آغاز شد.

پور ابراهیمی‌گفت: این کارخانه به عنوان قطب اصلی تولید سرب و روی در منطقه خواهد بود و سرمایه گذار این طرح نیز جز شرکت‌های اول تولید سرب و روی در کشور است که در کارگروه اقتصاد مقاومتی راور مجوزهای احداث این کارخانه اخذ شد.

‌نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: عملیات اجرایی طرح کارخانه تولید لاستیک ماشین‌های فوق سنگین و روکش لاستیک که به دلیل تغییرات نرخ ارز و محدودیت‌های ناشی از کرونا به تعویق افتاده بود و تمام مراحل مربوط به ابلاغ اعتبارات بانکی از طرف بانک صنعت و معدن و مجوزهای وزارت صمت آغاز شد.

‌پورابراهیمی ادامه داد: تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰ مجموعه ساخت تجهیزات و سازه‌های این طرح به پایان می‌رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح انجام می‌شود و ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

‌نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دو اتفاق در راور رقم بخورد می‌توان در این شهرستان‌های شمالی کرمان اشتغال خوبی ایجاد کرد، افزود: ‌بخشی از معوقات بیمه‌ای حدود هزار و ۷۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل زغالسنگ با مشکلاتی مواجه است که این موارد احصا شده و با صندوق فولاد برای تامین منابع رایزنی شده و بخشی از ضوابط و مقررات نیز توسط سازمان تامین اجتماعی باید کارسازی و حل شود.

کد خبر 581237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار