معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تلاش برای اتمام اقدامات باقی‌مانده عمرانی در پروژه احداث بزرگراه شهید همدانی تا پایان سال جاری خبر داد.

بزرگراه شهيد همداني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، صفا صبوری دیلمی با اعلام این خبر، اقدامات باقی‌مانده پروژه احداث بزرگراه شهید همدانی را شامل اجرای مسیرهای کندرو و دسترسی‌های محلی، راستگردها و دیوارهای حائل باند شمال این بزرگراه دانست و یادآور شد: اجرای این فعالیت‌های تکمیلی که به طور عمده مربوط به بخش حدفاصل تونل شهدای غزه تا تقاطع‌های غیرهمسطح کاروانسرا سنگی است، از تابستان سال جاری در دستور کار قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

وی همچنین با اعلام پیشرفت ۹۵ درصدی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه، مجموع طول این مسیرها را حدود یک کیلومتر و شامل یک مسیر کندرو و ۲ راستگرد شرق به شمال و شمال به غرب دانست و با بیان اینکه بخش اعظم عملیات زیرسازی در مسیرهای دسترسی بزرگراه شهید همدانی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به اتمام رسیده است، از تلاش برای اجرای سایر اقدامات باقی‌مانده شامل پیاده‌روسازی، نصب هندریل و اجرای شبکه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی در این مسیرها خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در تشریح سایر اقدامات در حال اجرا در این پروژه، از تلاش برای احداث دیوار حائل شهرک مرواریدشهر به طول ۶۰۰ متر در دو جبهه شرقی و غربی خبر داد و گفت: اجرای عملیات خاکریزی، تسمه‌گذاری و نصب پنل‌های پیش‌ساخته طبق برنامه در این بخش از پروژه ادامه دارد. این در حالی است که عملیات عمرانی به منظور تکمیل پل و دیواره‌های باقی‌مانده در محدوده پادگان شهید محمدی نیز در حال انجام است.

پروژه احداث بزرگراه شهید حسین همدانی (ادامه غربی بزرگراه شهید حکیم) در بخش حدفاصل تقاطع آزادراه آزادگان تا بزرگراه و جاده مخصوص تهران- کرج به همراه تونل شهدای غزه، مرداد ماه ۱۳۹۶ مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

کد خبر 581147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار