رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برای رفع مشکلات ارزهای مسدودشده تلاش می‌کنیم، گفت: بخشی از این منابع آزاد شده و در حال استفاده از آن هستیم و بخش دیگر به تدریج از طریق تحولاتی که در حال رخ دادن است تامین می‌شود.

همتی هوم پیج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا این موضوع صحت دارد که بخش عمده پول‌های مسدودشده برای بانک مرکزی است و در صورت ورود به کشور جایگزین پول‌های چاپ‌شده می‌شوند گفت: عمده این پول‌ها برای بانک مرکزی است اما قدرت بازارسازی ما را افزایش می‌دهد و هر زمان که اراده کنیم می‌توان از آنها استفاده کرد. مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه دلار در بازار آزاد در مسیر نزولی قرار دارد، سامانه نیما نرخ دلار را بالا نگه داشته است و چنین شائبه ای ایجاد شده است که دولت تمایلی به کاهش نرخ ارز ندارد، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، افزود: رییس کل بانک مرکزی نخستین فردی است که طرفدار افزایش ارزش پول ملی است، حیثیت و اعتبار رییس بانک مرکزی به تعدیل نرخ ارز است.

وی اظهار داشت: سامانه نیما با بازار اسکناس چنین فرقی را دارد که در بازار اسکناس به سرعت تعدیل قیمت ها رخ می دهد اما در بازار نیما به دلیل اینکه صادرکننده و وارد کننده در حال خرید هستند، انجام معاملات دو روز به طول می انجامد و روند کاهشی آن کندتر است. این مساله چیزی نیست که قرار باشد دو روزه رخ دهد بالاخره باید فعالان اقتصادی خود را بتوانند با شرایط جدید وفق دهند.

کد خبر 580303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار